Narodowe Święto Niepodległości

i

Autor: PAP/Albert Zawada

Warszawiacy o Narodowym Święcie Niepodległości. "Wszyscy powinni być szczęśliwi z wolności naszej"

2022-11-11 19:03

W Warszawie odbyły się dziś huczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. O 11 listopada w podniosłych, ciepłych słowach wypowiadali się natomiast sami mieszkańcy miasta.

- W ten dzień warto spotkać się z rodziną, iść na marsz i przede wszystkim pokazać dzieciom, dlaczego się dziś spotykamy i świętujemy. Ważne, aby przeżyć ten dzień jako dzień wolności i wspólnoty w Polsce – powiedział PAP pan Michał, który wraz z dwiema córkami spacerował na pl. Zamkowym w Warszawie.

Dodał, że jego zdaniem "ważna jest rozmowa z dziećmi o tym, dlaczego 11 listopada jest Święto Niepodległości i co ono oznacza".

Czytaj również: Marsz Niepodległości 2022. Zdeptano flagi UE i LGBT+, spalono flagę Strajku Kobiet

Mieszkańcy Warszawy o Narodowym Święcie Niepodległości

Pani Anna z Żoliborza podkreśliła, że trzeba uczyć młode pokolenie, że Narodowe Święto Niepodległości jest bardzo ważnym dniem. - Trzeba wywiesić flagę i brać udział w uroczystościach patriotycznych i defiladach – stwierdziła.

Według pani Małgorzaty, spotkanej w pobliżu Placu Piłsudskiego, święto 11 listopada należy obchodzić bardzo uroczyście. - Wszyscy powinni być szczęśliwi z wolności naszej. Dziś przyszliśmy tutaj śpiewać pieśni narodowe z mieszkańcami, z naszym rządem i się bardzo z tego cieszymy – podsumowała.

Warszawa przed Marszem Niepodległości 2022. Po ulicach wala się niezabezpieczona kostka brukowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE