Warszawa: trwa budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Zobacz aktualny stan prac

Wiosną rozpoczęła się budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Aktualnie trwa tworzenie fundamentów przyszłego mostu. Jego konstrukcja opierać się będzie na siedmiu żelbetowych podporach, trzy z nich są już gotowe. Zobacz aktualne zdjęcia z budowy przeprawy, która ma być oddana do użytku w 2024 roku.

Trwa budowa mostu pieszo-rowerowego na Wiśle. Rozpoczęła się po praskiej stronie, ale elementy przyszłego mostu widać już na całej szerokości rzeki.

Warszawa. Trwa budowa nowego mostu na Wiśle

Trzy z siedmiu żelbetowych podpór są już gotowe, kolejne właśnie powstają.

Kładka pieszo-rowerowa nad Wisłą - jest propozycja nazwy!

Pod koniec czerwca miasto informowało, że po praskiej stronie gotowy jest już pirs. To pomost, który połączył ląd z mostem pontonowym i umożliwił na niego wjazd pojazdom z budowy. Ponadto obok zabetonowany został przyczółek podpory P7 – w miejscu, gdzie most będzie się łączył z ul. Wybrzeże Szczecińskie.

Most będzie gotowy za dwa lata

Wykonawca, firma Budimex, kontynuuje pogrążanie w wodzie ścianek szczelnych podpory rzecznej oznaczonej jako P3 oraz wbijanie w ziemię ścianek podpory lądowej P1 (po stronie Bulwarów Wiślanych). Te ścianki to inaczej grodzice, które tworzą szczelne obudowy wykopu podpór, by możliwe było późniejsze zbrojenie i betonowanie. Do tej pory na Wiśle pogrążono 90 grodzic spośród zaplanowanych 216. Natomiast w ziemię na obu brzegach Wisły Budimex wbił 225 tych elementów z przewidzianych 368 (w tym 36 grodzic będących ściankami muru przyczółka mostu po stronie Pragi).

Nowa przeprawa będzie gotowa w 2024 roku.

Aktualności z budowy można śledzić na stronie: mostnaprage.waw.pl.

Wielka ulewa przeszła nad Warszawą. Ulice zamieniły się w rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE