Warszawa stawia na cyfryzację! Sprawdź, co będzie można załatwić przez Internet

2021-02-25 17:46
Warszawa stawia na cyfryzację! Sprawdź, co będzie można załatwić przez Internet
Autor: Pixabay Warszawa stawia na cyfryzację! Sprawdź, co będzie można załatwić przez Internet

Warszawa przenosi się do sieci. Już niedługo większość spraw będzie można załatwić przez Internet. Wypełnianie wniosków, płacenie podatków, kupowanie biletów komunikacji miejskiej stanie się prostsze! W planach jest też rozwój stołecznych systemów informacyjnych. A to wszystko ma być gotowe do 2030 roku.

Warszawa bardziej cyfrowa

Warszawa stawia na cyfryzację! Działania miasta mają związek z przyjętą przez nie polityką cyfrowej transformacji. Jej celem - jak mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza - jest przystosowanie miasta do realiów XXI wieku.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

- To kierunkowy dokument, który określa, jak będzie się zmieniać miasto w perspektywie 2030 roku. Warszawa, jako największy samorządowy dostawca usług publicznych weszła na ścieżkę cyfrowej transformacji. Aktualne podejście do cyfryzacji zostało spisane i zadeklarowane w oficjalnym miejskim dokumencie. To strategiczny dokument w dziedzinie rozwoju technologicznego miasta mówi Karolina Gałecka.

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Choć działania miasta zaplanowane są do 2030 roku, to pierwsze zmiany będzie można zauważyć już niebawem.

Jeszcze w tym roku wystartuje platforma, na którą stopniowo będą dodawane miejskie usługi:

  • wnioski,
  • podatki,
  • bilety komunikacji miejskiej,
  • bilety instytucji kultury.

- Te usługi mają być szeroko dostępne, proste w użyciu, spersonalizowane i tworzone razem z ich użytkownikami - tłumaczy Karolina Gałecka.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Miasto planuje też stworzenie miejskiej platformy Internetu Rzeczy. W ramach niego uliczne latarnie poinformują o uszkodzeniu źródła światła, a wolne miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego będą łatwe do odnalezienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE