Warszawa ratuje wróble i ich kumpli! Nowe budki dla ptaków i karmniki już powstają

2020-11-10 9:52
Setki wróbli spadły z nieba na cmentarz. Sceny jak z horroru! [FILM]
Autor: Canva.com Setki wróbli spadły z nieba na cmentarz. Sceny jak z horroru! [FILM]

Warszawa ratuje wróble i ich kumpli! Nowe budki dla ptaków i karmniki już powstają. Wszystko po to, by pomóc skrzydlatym mieszkańcom stolicy. Nadchodząca zima może być dla nich szczególnie trudnym okresem, dlatego władze Ursynowa już teraz planują im pomóc. Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule!

Warszawa ratuje wróble i ich kumpli! Nowe budki dla ptaków i karmniki już powstają. Na Ursynowie ruszył II etap projektu "Uratujmy wróble i inne ptaki - 150 budek dla ptaków". Sto nowych budek dla ptaków zostanie powieszonych w parku przy Bażantarni, parku im. Jana Pawła II, parku Moczydełko oraz w alei Kasztanowej. W ramach tego etapu projektu przewidziano wymianę starych, zniszczonych budek lęgowych typu "A" na nowe (100 szt.), zawieszenie karmników dla ptaków (10 szt.) i zakup 45 kg ziarna.

Nowe budki dla ptaków i karmniki już powstają

Kiedy ptaki otrzymają nowe domki i 'jadłodajnie'? Na Ursynowie planowane są do 10 grudnia.

Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE