Warszawa pomoże najbiedniejszym mieszkańcom! Dostaną dodatek osłonowy

2022-01-13 15:56
Warszawa pomoże najbiedniejszym mieszkańcom! Dostaną tzw. dodatek osłonowy
Autor: Pixabay Warszawa pomoże najbiedniejszym mieszkańcom! Dostaną tzw. dodatek osłonowy

Ceny za gaz i prąd oraz opłaty za śmieci poszły w górę. Dlatego władze stolicy i rząd oferują wsparcie. Warszawiacy mogą skorzystać ze specjalnych dodatków osłonowych. Miejski dodatek ma zrekompensować nowy system naliczania opłat za śmieci, zaś rządowy - wyższe ceny gazu i prądu. Trwa przyjmowanie zgłoszeń, a pierwsze dopłaty niebawem trafią na konta.

Pomoc osłonowa w Warszawie

Warszawa pomoże w czasach podwyżek cen! W górę poszedł prąd, gaz i opłaty za śmieci. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy w najtrudniejszej sytuacji materialnej mogą jednak skorzystać z tzw. "systemu osłonowego". Jak mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza - miejski dodatek przysługuje osobom, których miesięczny dochód nie przekracza 1940 zł netto. Drugi warunek to stałe zamieszkanie w Warszawie.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

- O wydanie takiego zasiłku celowego należy się zwrócić do dzielnicowego ośrodka pomocy społecznej. Wszystkie sprawy są oczywiście rozpatrywane indywidualnie. To wsparcie jest udzielane na co najmniej dwa miesiące - dodaje Marzena Wojewódzka.

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?

Rządowy dodatek osłonowy

Miasto przyjmuje też wnioski w ramach rządowego dodatku osłonowego, który ma zrekompensować podwyżki za gaz i prąd.

- Takie wnioski o wsparcie mieszkańcy mogą składać w wydziałach obsługi mieszkańców w urzędach dzielnic, w których mieszkają. Formularze dotyczące rządowych dodatków osłonowych są dostępne na rządowej stronie gov.pl - dodaje Marzena Wojewódzka.

Rządowy dodatek osłonowy może wynosić maksymalnie 1150 złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE