Warszawa - po awarii wraca ogrzewanie u zbiegu Mokotowskiej i Pięknej

2021-12-09 8:19
Termostat
Autor: pixabay.com Termostat

Wznowiono dostawy ciepła do budynków u zbiegu ulic Mokotowskiej i Pięknej w Warszawie - poinformowała w czwartek rano rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada. W środę doszło tam do awarii, wskutek której w około stu budynkach nie było ciepłej wody ani ogrzewania.

Rzeczniczka Veolii Energii Warszawa w czwartek rano zaznaczyła, że awarię rury ciepłowniczej usunięto po godz. 1 w nocy, a ciepło w budynkach zaczęło być odczuwalne ok. godz. 5 rano. Awaria spowodowała zatrzymanie dostaw ciepła do ok. 100 budynków, w tym pięciu ambasad. Doszło do niej przed południem w środę na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej. W jezdni ulicy Pięknej utworzyła się duża wyrwa, z której lała się woda, były utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji.

Na miejsce pojechały ekipy interwencyjne Veolii. "Na zabezpieczonym miejscu zdarzenia z uwagi na liczne podziemne instalacje prace były prowadzone głównie ręcznie z minimalnym wykorzystaniem sprzętu ciężkiego, co znacząco wpłynęło na czas dotarcia do miejsca wycieku" - zrelacjonowała rzeczniczka.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?

Pracownicy firmy, jak dodała, "do usunięcia awarii mogli przystąpić ok. godz. 23, a po godz. 1 w nocy ciepłociąg zaczął być ponownie napełniany wodą". "Ciepło zatem popłynęło do mieszkańców w tym rejonie w nocy, a odczuwalne w budynkach było o godz. 5 rano" - wyjaśniła Żurada.

"Według dotychczasowych ustaleń awaria pojawiła się na sieci odwadniającej, czyli instalacji, która towarzyszy sieci ciepłowniczej. Sieć ciepłownicza w tym rejonie jest siecią nową i zbudowaną w najnowocześniejszej preizolowanej technologii. Tego typu awarie są rzadkością i będą badane przez spółkę" - podkreśliła rzeczniczka spółki.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE