WARSZAWA: Parada Równości 2021 - kiedy? O której? Jaka trasa? Sprawdźcie informacje o wydarzeniu

2021-06-18 13:22
Parada Równości w Warszawie
Autor: Miłość Nie Wyklucza flickr.com Parada Równości w Warszawie

Przez Warszawę znów przejdzie Parada Równości. Ostatnia została zorganizowana w stolicy dwa lata temu. Kolejne nie mogły się odbyć przez obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Teraz jednak marsz znów będzie mógł się odbyć. W naszym artykule sprawdzicie jego datę, godzinę oraz trasę.

WARSZAWA: Parada Równości 2021 - kiedy? O której? Jaka trasa? To najważniejsze informacje, jakie trzeba mieć na temat wydarzenia. Ostatnia Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2019 roku. Tysiące osób LGBT+ i ludzi sprzeciwiających się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną przeszło wówczas w wielkim pochodzie przez centrum miasta. Wszystko odbyło się w atmosferze tolerancji i dobrej zabawy. Następne edycje Parady Równości nie mogły się odbyć z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzenia zasad bezpieczeństwa dotyczących zgromadzeń publicznych. Dopiero w teraz, w 2021 roku, na fali luzowania obostrzeń sanitarnych, możliwe staje się zorganizowanie przemarszu ulicami Warszawy. W dalszej części artykułu dowiecie się, jaka jest data Parady Równości 2021, godzina jej rozpoczęcia i czy ustalono już trasę.

Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach

Parada Równości w Warszawie 2021 - DATA przemarszu

Kiedy odbędzie się tegoroczna Parada Równości w Warszawie? Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 19 czerwca. Organizatorom udało się zarejestrować wydarzenie na ten dzień. Dodają jednocześnie, że z powodu wciąż obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym roku Parada może być mniejsza niż zazwyczaj.

Parada Równości 2021 - godzina i miejsce zbiórki w Warszawie

Skąd i o której wystartuje Parada Równości 2021? Te informacje również zostały podane. Osoby chcące wziąć udział w przemarszu, zbiorą się pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 14:00. Parada ruszy zaś o godzinie 15:00.

Parada Równości 2021 - TRASA przemarszu

Jaka jest trasa Parady Równości 2021? Organizatorzy podali już, którymi ulicami przejdzie barwny marsz. Trasa poniżej:

  • Start - PKiN
  • ul. Marszałkowska
  • Metro Centrum
  • ul. Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • ul. Batorego
  • Koniec - Pole Mokotowskie

Parada Równości 2021 - wydarzenie na Facebooku

Organizatorzy Parady Równości 2021 przypominają o konieczności zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami. Ponadto apelują, by osoby, które czują się chore, pozostały w domach. Wszystkie informacje dotyczące warszawskiej Parady Równości 2021 będą się pojawiały na stronie wydarzenia na Facebooku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE