Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? [DATA, PUNKTY]

2021-04-20 5:47
Rafał Trzaskowski ma koronawirusa. Trafił do szpitala
Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! ,,Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo. Mamy gotowe lokalizacje, mamy dla nich wyposażenie, każdy z punktów będzie wygodnie skomunikowany, pracujemy nad rekrutacją personelu. Robimy wszystko, co w naszej mocy." - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski. Kiedy ruszą masowe szczepienia?

Spis treści

  1. Masowe szczepienia w Warszawie - PUNKTY
  2. Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym?

Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? Dobrą wiadomością podzielił się na swoim Facebooku prezydent miasta - Rafał Trzaskowski. W opublikowanym 6 kwietnia poście czytamy między innymi: Całkowicie rozumiem Wasze zmęczenie i złość spowodowaną kolejnymi obostrzeniami, świętami w cieniu ograniczeń. Dlatego jako Warszawa mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć powrót do normalności. Najważniejszym krokiem na tej drodze jest sprawne przeprowadzenie masowych szczepień – tak, abyśmy w końcu uzyskali odporność zbiorową.

Masowe punkty szczepień w Warszawie mają ruszyć już 19 kwietnia. Miasto planowało uruchomić 13 lokalizacji. Po zmianach w MZ zdecydowano jednak o otwarciu 4 punktów.

Podlaskie. Nielegalne papierosy w pociągu towarowym z Białorusi

Masowe szczepienia w Warszawie - PUNKTY

Punkty rozmieszczone będą w 10 dzielnicach:

  • na Białołęce,
  • Targówku,
  • Wawer
  • Śródmieście.

Miasto uruchomi też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii.

Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym?

Rafał Trzaskowski poinformował również, że zameldowanie w stolicy nie będzie warunkiem koniecznym, by otrzymać szczepionkę.

W ramach akcji #WarszawaSzczepi uruchomimy specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której przekazywać będziemy Wam najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach. Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE