WARSZAWA DLA WSZTSTKICH w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii

2021-05-17 10:47
Warszawa.
Autor: Lan Pham flickr.com Warszawa.

17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. To niezwykle ważne święto dla wszystkich zaangażowanych w szerzenie wiedzy na temat dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. W akcję angażuje się też Warszawa.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii to coroczne święto obchodzone 17 maja. Data nie jest przypadkowa. Właśnie tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację wszystkich osób nieheteronormatywnych i o różnej tożsamości płciowej. Niestety wciąż jest ona trudna. Osoby LGBT+ codziennie spotykają się z szykanami, dyskryminacją oraz - co najgorsze - z psychiczną i fizyczną przemocą. Problem istnieje także w Polsce. Według rankingu Rainbow Index z 2020 roku, oceniającego traktowanie osób LGBT w 49 europejskich krajach, Polska znalazła się na 43 miejscu. Właśnie dlatego zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii jest bardzo ważne. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku wpis, w którym stwierdza wprost, że stolica jest miastem dla wszystkich.

Spontaniczna impreza na Bulwarach Wiślanych w Warszawie

Trzaskowski: Wyrażamy – dziś i zawsze – naszą solidarność z osobami LGBT+

Na Facebooku prezydenta Warszawy pojawił się wpis z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Rafał Trzaskowski deklaruje w nim, że Warszawa jest solidarna z osobami LGBT+. Dalej mówi też o podejmowanych przez stolicę działaniach, które mają na celu wsparcie wszystkich osób nieheteronormatywnych i o odmiennej tożsamości płciowej. Prezydent wymienia między innymi prace nad zwiększeniem oferty wsparcia psychologicznego i prawnego. O czym jeszcze mówi Rafał Trzaskowski we wpisie? Jego pełną treść znajdziecie poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE