W zoo na świat przyszła alpaka! Warszawiacy mogą wybrać dla niej imię!

2022-07-28 17:12
W zoo na świat przyszła alpaka! Warszawiacy mogą wybrać dla niej imię!
Autor: Canva.com / Facebook Warszawskie ZOO Zdjęcie poglądowe

W stołecznym ogrodzie zoologicznym urodziła się alpaka. Samczyk przyszedł na świat 4 lipca. Nastał więc czas, żeby poszukać mu imienia. Musi zaczynać się na literę "N". Jak wziąć udział w zabawie i zagłosować na swoje ulubione imię? Sprawdźcie!

Radosną wiadomość stołeczne zoo przekazało na swoim profilu na Facebooku. Zamieściło zdjęcie uroczej, brązowej alpaki. Jego mama nazywa się Guanita, a tata Tofik.

Propozycje imienia dla samczyka alpaki można przedstawiać w komentarzach pod postem na profilu zoo. Opiekunowie alpak w przyszłym tygodniu wybiorą cztery imiona. Następnie propozycje zostaną przedstawione warszawiakom, którzy wybiorą, które 2 z 4 wybranych imion znajdą się w finale. Ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku, imię małej alpaki będzie znane pod koniec przyszłego tygodnia.

Warunek? Imię musi się rozpoczynać od litery "N", gdyż wszystkie maluchy urodzone w ZOO w tym roku mają imiona na tę literę.

"Szybkie" rodzeństwo

Samiec alpaki bardzo szybko doczekał się rodzeństwa! 10 lipca na świat przyszła jego przyrodnia siostra. Jej tatą także jest Tofik, a mamą Lavinia, która przyszła na świat 2 lata temu w warszawskim ZOO. Imię Lavinii również wybrali internauci. Jej córka różni się od swojego przyrodniego brata - jest cała biała i puszysta jak baranek! Władze ZOO zapowiadają, że w przyszłym tygodniu ogłoszą konkurs na imię dla niej.

 Alpaki - ciekawostki

Alpaki należą do rzędu ssaków parzystokopytnych, rodziny wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej i nie występują w stanie dzikim. Hoduje się je w Andach. Alpaki są mniejsze od lam, osiągają 128–151 cm długości, przy wysokości w kłębie 80–100 cm i masie ciała 55–85 kg. Hodowane są na mięso i w celu pozyskania wełny.

Ciekawostką jest, że alpaki mają trzy żołądki oraz trzy powieki. Trzecia powieka, tzw. migotka, porusza się w poziomie, od spojówki na zewnątrz oka. Oprócz trzeciej powieki, alpaki mają w obu gałkach ocznych poziome przesłony, na górze i na dole oka, wyglądające jak grzebień. Pełni on funkcję ochronną oka przed silnym działaniem wysokogórskiego słońca. Jeśli nasłonecznienie jest bardzo silne, grzebień górny i dolny łączą się ze sobą.

Dzięki łagodnemu usposobieniu alpaki świetnie wykorzystuje się do terapii tzw. alpakoterapią.

Nagle zjechał na przeciwległy pas. Tragedia była blisko

QUIZ. Piosenki z dzieciństwa. Te hity śpiewał każdy z nas. Pamiętasz je jeszcze?

Pytanie 1 z 10
A ja wolę moją mamę – śpiewała Majka Jeżowska. A ja wolę moją mamę, co ma włosy, jak…?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE