Rondo de Gaulle'a w Warszawie

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

W weekend frezowanie ronda de Gaulle'a

Warszawscy kierowcy i rowerzyści nareszcie doczekali się naprawy nawierzchni na "rondzie z Palmą". 27 i 28 sierpnia drogowcy zajmą się frezowaniem ronda de Gaulle'a. Autobusy wielu linii komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Naprawa nawierzchni ronda rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 26 na 27 sierpnia. Prace potrwają do poniedziałku 29 sierpnia do godz. 4:00 rano. Kierowcy muszą przygotować się na duże zmiany w centrum Warszawy.

Remont ronda de Gaulle'a

Utrudnienia czekają także pasażerów Warszawskiego Transportu Miejskiego. Wymiana nawierzchni obejmie ciąg Nowego Światu i pl. Trzech Krzyży od ul. Smolnej do Al. Ujazdowskich. Będzie elementem zmian, dzięki którym zyskają przede wszystkim rowerzyści i piesi. Na jezdniach zostaną wyznaczone nowe pasy rowerowe, które zapewnią połączenie istniejącej infrastruktury dla cyklistów w Al. Ujazdowskich aż do Nowego Światu. Ruchem na znajdującym się pośrodku placu przejściu dla pieszych sterować będzie sygnalizacja. Na wysokości Instytutu Głuchoniemych powstanie nowy przystanek autobusowy, który zastąpi istniejące przystanki rozrzucone dziś po wschodniej stronie placu. W ten sposób znacznie poprawią się przesiadki – pasażerowie będą mogli odjechać z jednego wspólnego przystanku w kierunku północnym.

Wprowadzenie zmian poprzedzi remont mocno wyeksploatowanych jezdni. Na pierwszy ogień pójdzie rejon ronda de Gaulle'a. Będzie ono nieprzejezdne od nocy z 26 na 27 sierpnia (z piątku na sobotę) do 29 sierpnia (poniedziałek) do godz. 4 rano. Ul. Nowy Świat będzie zamknięta już od skrzyżowania z ul. Książęcą. Z tej ostatniej nie będzie można skręcić w prawo w kierunku ronda, a jadący pl. Trzech Krzyży będą musieli skręcić w ul. Książęcą lub skierować się w stronę ul. Brackiej.

Utrudnienia w centrum Warszawy

Ulice Smolna i Mysia stracą połączenie z Nowym Światem. Wyjazd ze Smolnej będzie możliwy na drugim końcu ulicy, czyli przez parking przy stacji PKP Powiśle. Natomiast na ul. Mysiej będą dwa kierunki ruchu od strony Brackiej, ale nie będzie można skręcić w prawo w kierunku Alej.

Kierowcy jadący Al. Jerozolimskimi w kierunku Wisły już od ronda Dmowskiego będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Dodatkowo będą musieli skręcić w prawo najpóźniej w ul. Bracką. Jadący mostem Poniatowskiego będą musieli zjechać na Wisłostradę. Dalej prosto będą mogli pojechać tylko dojeżdżający do parkingu przy ul. Smolnej (będzie tu jeden pas ruchu).

Objazdy będą prowadziły Wisłostradą do ul. Ludnej i dalej Książęcą; Bracką przez pl. Trzech Krzyży do Książęcej. Zalecane będą także dalsze objazdy: Wybrzeżem Szczecińskim oraz mostem Świętokrzyskim do Tamki i dalej ul. Świętokrzyskiej lub Trasą Łazienkowską. Nieczynne będą przejścia dla pieszych przez Aleje na wysokości ronda. Wytyczone zostaną tymczasowe przejścia na wysokości Brackiej i przystanku autobusowego przy Muzeum Narodowym.

Objazdy dla autobusów

Autobusy linii: 100, 108, 109, 111, 116, 117, 118, 127, 158, 166, 180, 222, 503, 518, 521, N22, N24, N33, N72 i N83 będą kursowały zmienionymi trasami. Nie będą kursowały autobusy linii 155, a trasa linii 521 zostanie skrócona do odcinka Falenica – Rondo Wiatraczna. Ruch tramwajowy w Al. Jerozolimskich zostanie utrzymany.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia
  2. CD Projekt zbuduje niesamowitą siedzibę. Zobacz wizualizacje
  3. "Parzyła oczy, utrudniała oddychanie". Żrąca substancja na Białołęce
Awantura o barierki na zadaszeniach wejść do metra na Bródnie. Warszawiacy: „To nie ma sensu!”