W takich warunkach transportowane są zwierzęta! Kampania na warszawskich autobusach

i

Autor: Otwarte Klatki

W takich warunkach transportowane są zwierzęta! Poruszająca kampania informacyjna na warszawskich autobusach

2021-08-11 14:28

W ten sposób chcą pokazać warunki, w jakich transportowane są zwierzęta. Na ośmiu autobusach warszawskiej komunikacji miejskiej pojawiły się zdjęcia przewożonych na terenie Unii Europejskiej zwierząt. To w ramach kampanii stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Robot koszykarz | ESKA XD - Mobmania #28

Kampania "Tak wygląda moja ostatnia droga"

Świnie, kury czy krowy na autobusach. Takiego widoku mogą spodziewać się w najbliższych dniach mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. To w ramach kampanii stowarzyszenia Otwarte Klatki, która ma pokazać jak wyglądają warunki, w jakich żywe zwierzęta są transportowane na terenie Unii Europejskiej. Na ośmiu stołecznych autobusach pojawiły się zdjęcia zwierząt:

Reklamy na autobusach mają na celu wywołanie skojarzeń pomiędzy ściskiem, którego doświadczają pasażerowie w codziennych podróżach, ze stłoczonymi ciężarówkami, w których zwierzęta hodowlane spędzają od kilku godzin nawet do kilku dni, często w skrajnych temperaturach, nie mając możliwości opuszczenia pojazdu i odpoczynku - mówi Marta Korzeniak ze stowarzyszenia Otwarte Klatki

Czytaj także: Legia Warszawa - Slavia Praga - kiedy mecz 4. rundy eliminacji do LIGI EUROPY?

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?

Zwierzęta na warszawskich autobusach - kampania

Według danych stowarzyszenia, przewożone zwierzęta często są niezabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, odwodnione czy wygłodzone:

- Tą kampanią chcemy zachęcić pasażerów do refleksji na temat przewozu żywych zwierząt i cierpienia z jakim się wiąże, a także przypomnieć politykom, że jest to istotny problem, i że transporty długodystansowe w całej Unii Europejskiej powinny być zakazane - mówi Marta Korzeniak ze stowarzyszenia Otwarte Klatki

Każdego roku w podróż wyruszają ponad 2 miliardy zwierząt. Ponad 70% przewozów dotyczy krajów Unii Europejskiej.

Link do petycji stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: WPADKA POLICJI: mundurowy zgubił notatnik - wewnątrz adresy, numery dowodów i PESEL legitymowanych!

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28