W czwartek pogrzeb Franciszka Pieczki. Tak wygląda grób wybitnego aktora

2022-09-29 7:57

Pogrzeb Franciszka Pieczki odbędzie się w czwartek. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Aktor spocznie w rodzinnym grobie na cmentarzu w Aleksandrowie.

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Gdzie się odbędzie?

Franciszek Pieczka zmarł w piątek w wieku 94 lat.

Jak poinformowała rodzina zmarłego aktora, msza święta za jego duszę zostanie odprawiona w czwartek 29 września o godz. 12 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po mszy św. nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie. Pożegnanie artysty odbędzie się z honorami państwowymi.

Franciszek Pieczka spocznie w rodzinnym grobie, gdzie pochowana jest jego żona - informuje se.pl.

Franciszek Pieczka - kim był

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 roku w Godowie na Górnym Śląsku. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą ról m.in. w filmach „Żywot Mateusza” i „Austeria” i niezapomnianym Gustlikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”.

Zagrał także w tak głośnych filmach jak m.in. „Perła w koronie” Kazimierza Kutza (1971), „Wesele” Andrzeja Wajdy (1972), „Chłopi” Jana Rybkowskiego (1973). Pieczka zagrał również pamiętne role starego Kiemlicza w „Potopie” Jerzego Hoffmana (1974) i niemieckiego fabrykanta Mullera w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy (1974).

W 2011 r. Franciszek Pieczka został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej. W 2015 r. został laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orła za Osiągnięcia Życia. W 2017 r. został odznaczony Orderem Orła Białego. Stowarzyszenie Filmowców Polskich w ubiegłym roku uhonorowało aktora Nagrodą Specjalną SFP za całokształt pracy twórczej.

W 2021 roku Franciszek Pieczka wystąpił w słuchowisku Radia dla Ciebie "Moralność Pani Dulskiej" na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Wcielił się w rolę Felicjana Dulskiego. W tytułowej roli Anieli Dulskiej towarzyszyła mu Barbara Krafftówna.

Tak wyglądał pogrzeb Franciszka Pieczki. Pochowano go z honorami, przyszedł sam Andrzej Duda
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE