Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze warszawiaków przepadną?

2021-02-16 19:41 Konrad Traczyk
Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze zgromadzone na kontach przepadną?
Autor: Pixabay Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze zgromadzone na kontach przepadną?

Użytkownicy warszawskiego roweru miejskiego od kilku dni dostają maile z informacją o wypowiedzeniu umów. Niektórzy z nich na swoich kontach mają zgromadzone nawet ponad pół tysiąca złotych. Dlatego warszawiacy zastanawiają się, co stanie się z ich pieniędzmi. Zarząd Dróg Miejskich uspokaja.

Veturilo zrywa umowy: Co dalej z pieniędzmi?

Użytkownicy Veturilo mogą odetchnąć z ulgą. Jakub Dybalski ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że środki zgromadzone na kontach warszawiaków korzystających z roweru miejskiego nie przepadną:

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

- Nie przepadną, bo nie mogą przepaść. To są zwykle niewielkie sumy. Ale w jaki sposób będą przenoszone lub oddawane, to będzie określone w drugim mailu, o czym każdy użytkownik został poinformowany w tym pierwszym - tłumaczy Jakub Dybalski. 

Dlaczego Nextbike wypowiada umowy?

Maile o wypowiedzeniu umów trafiają do warszawiaków ze względów formalnych. Jak mówi Jakub Dybalski - najbliższy sezon roweru miejskiego będzie przejściowy.

- Użytkownicy dostają maile od Nextibke'a dlatego, że termin wypowiedzenia umowy to 14 dni. Chodzi o to, żeby zdążyć na 1 marca, kiedy ma ruszyć nowy sezon Veturilo. Poprzednia, 4-letnia umowa miasta z operatorem na obsługę systemu skończyła się w ubiegłym roku. Nowa, tymczasowa, obowiązuje od tego sezonu. Użytkownicy będą formalnie zawierali teraz umowy z miastem, a nie z operatorem. Co oznacza, że w przyszłości takie operacje nie będą potrzebne - mówi Jakub Dybalski.

W zeszłym roku rowery miejskie wypożyczono w Warszawie blisko 3 mln 200 tys. razy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE