Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze warszawiaków przepadną?

2021-02-16 19:41
Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze zgromadzone na kontach przepadną?
Autor: Pixabay Veturilo wypowiada umowy użytkownikom! Czy pieniądze zgromadzone na kontach przepadną?

Użytkownicy warszawskiego roweru miejskiego od kilku dni dostają maile z informacją o wypowiedzeniu umów. Niektórzy z nich na swoich kontach mają zgromadzone nawet ponad pół tysiąca złotych. Dlatego warszawiacy zastanawiają się, co stanie się z ich pieniędzmi. Zarząd Dróg Miejskich uspokaja.

Veturilo zrywa umowy: Co dalej z pieniędzmi?

Użytkownicy Veturilo mogą odetchnąć z ulgą. Jakub Dybalski ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że środki zgromadzone na kontach warszawiaków korzystających z roweru miejskiego nie przepadną:

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

- Nie przepadną, bo nie mogą przepaść. To są zwykle niewielkie sumy. Ale w jaki sposób będą przenoszone lub oddawane, to będzie określone w drugim mailu, o czym każdy użytkownik został poinformowany w tym pierwszym - tłumaczy Jakub Dybalski. 

Dlaczego Nextbike wypowiada umowy?

Maile o wypowiedzeniu umów trafiają do warszawiaków ze względów formalnych. Jak mówi Jakub Dybalski - najbliższy sezon roweru miejskiego będzie przejściowy.

- Użytkownicy dostają maile od Nextibke'a dlatego, że termin wypowiedzenia umowy to 14 dni. Chodzi o to, żeby zdążyć na 1 marca, kiedy ma ruszyć nowy sezon Veturilo. Poprzednia, 4-letnia umowa miasta z operatorem na obsługę systemu skończyła się w ubiegłym roku. Nowa, tymczasowa, obowiązuje od tego sezonu. Użytkownicy będą formalnie zawierali teraz umowy z miastem, a nie z operatorem. Co oznacza, że w przyszłości takie operacje nie będą potrzebne - mówi Jakub Dybalski.

W zeszłym roku rowery miejskie wypożyczono w Warszawie blisko 3 mln 200 tys. razy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE