Uwaga na śliskie drogi. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w ośmiu województwach!

2022-12-02 10:55
Ślisko na drogach
Autor: Canva

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w piątek (2 grudnia) przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Alerty obowiązują w ośmiu województwach w południowej, wschodniej i centralnej części kraju.

IMGW ostrzega. Na drogach będzie bardzo ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek (2 grudnia) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami.

Alerty obowiązują od piątku od godz. 9.15 do godz. 11 w sobotę w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, łódzkim, a także w znacznej części województwa mazowieckiego i na niewielkim obszarze województwa podlaskiego.

Na wskazanym obszarze IMGW obserwuje i prognozuje słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. "Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód" - poinformowano.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE