Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści "rozdają" bony z Żabki

2022-11-02 13:17
Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści rozdają bony z Żabki
Autor: pixabay.com, Twitter/CERT Polska Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści "rozdają" bony z Żabki

Uwaga na fałszywe wiadomości SMS. Oszuści rozsyłają fałszywe linki podszywając się pod sieć sklepów Żabka. Jak ostrzega CERT Polska, to nowy wariant kampanii phishingowej.

Uwaga na fałszywe SMS-y!

CERT Polska ostrzega przed oszustami. Uruchomiono nową kampanię  phishingową. Do użytkowników telefonów rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS. Znajduje się w nich link prowadzący do bonu na zakupy w sieci sklepów Żabka. Oszuści namawiają do pobrania kuponu na 2000 zł.

- Otrzymałeś kupon na zakupy od Żabka - brzmi treść wiadomości. Następnie pojawia się link. Po kliknięciu użytkownik jest kierowany do strony wykorzystującej wizerunek Żabki. System prosinas o zalogowanie się, by odebrać kupon do 2 tys. zł. Nominały kuponów to 100, 200, 500, 1000 i 2000 zł. Narzędzie zaprojektowane przez oszustów prosi o autoryzację za pośrednictwem banku. Po zalogowaniu się prawdopodobnie moglibyśmy utracić dostęp do konta bądź znajdujących się na nim pieniędzy.

Czytaj także: Te muzea w Warszawie zwiedzisz za darmo! Sprawdź, kiedy nie trzeba płacić za bilet

- Uwaga‼️Ostrzegamy przed nowym wariantem kampanii phishingowej. Oszuści wysyłają SMS-y z linkiem prowadzącym do rzekomego bonu na zakupy w Żabce. Po kliknięciu w odnośnik otwiera się strona wykorzystująca wizerunek @ZabkaPolska z informacją o otrzymaniu kuponu o wartości 2000zł - czytamy na Twitterze CERT Polska.

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE