Utrudnienia w ruchu w Warszawie - jakie zmiany w związku z pracami na Gagarina?

2022-05-23 11:20

W poniedziałek, 23 maja, rozpoczęły się pierwsze prace na ul. J. Gagarina. Prowadzone są w związku z budową nowej trasy tramwajowej i kolektora ściekowego. Kierowców i użytkowników komunikacji miejskiej czekają utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

Ruszają prace na ul. J. Gagarina. Inwestycja realizowana pomiędzy ul. Belwederską a Czerniakowską zakłada stworzenie kolektora ściekowego pod ulicą (tzw. Mokotowski Bis), a na jej powierzchni ułożenie torowiska tramwajowego stanowiącego w przyszłości część trasy do Wilanowa. Przedsięwzięcie to wspólny projekt tramwajarzy i wodociągowców. Dzięki skoordynowaniu działań obu instytucji, utrudnienia drogowe w rejonie budowy mają trwać krócej. Nie oznacza to jednak, że wszystko szybko wróci do normy. Przewiduje się, że budowa potrwa do końca 2023 roku. Przez ten czasu kierowcy oraz pasażerowie i pasażerki komunikacji miejskiej muszą dostosować się do zmian w ruchu na Gagarina. Sprawdźcie, które ulice będą zamknięte, którędy prowadzą objazdy i jak prace wpłyną na komunikację.

Puszczyk zaplątał się w siatkę i zgubił rodzinę

Przez ul. Gagarina jedną jezdnią

Na poniedziałek, 23 maja, na godz. 23:30 zaplanowano zwężenie ul. J. Gagarina. Wszyscy kierowcy, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Belwederską, będą kierowani na jezdnię północną – po stronie Łazienek Królewskich. W kierunku ul. Czerniakowskiej wyznaczone będą dwa pasy ruchu po 3-3,3 m  każdy. W przeciwnym kierunku będzie otwarty jeden pas. Na wysokości skrzyżowania z ul. Iwicką kierowcy zmienią jezdnię. Na południowej nitce ul. J. Gagarina również będą przemieszczać się jezdnią w nowym układzie. Wloty ulic Sułkowickiej, L. Nabielaka, Górskiej, Stępińskiej (od strony południowej) i Czerskiej (od strony północnej) w ul. J. Gagarina zostaną zamknięte.

Zmiany na skrzyżowaniu z Czerniakowską

Przed skrzyżowaniem z ul. Czerniakowską pasy ruchu rozdzielą się na dwie jezdnie. Na skrzyżowaniu, jadący od ul. Belwederskiej będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu – do skrętu w lewo w ul. Czerniakowską, do jazdy prosto, a także do jazdy prosto i w prawo. Kierowcy jadący  Wisłostradą od strony centrum, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji pas do skrętu w lewo, dwa pasy do jazdy prosto i jeden do jazdy prosto i w prawo. Na pozostałych wlotach skrzyżowania także dostępne będą wszystkie relacje. Na całej długości ul. J. Gagarina zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Przejścia na wysokości ul. Sieleckiej i Górskiej będą funkcjonowały przez cały czas trwania prac. Taka organizacja ruchu funkcjonować będzie do połowy wakacji.

Zmiany ważne dla pasażerów komunikacji miejskiej

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pozostaną na swoich trasach. Zmienią się lokalizacje przystanków Spacerowa 03, Stępińska 01, Iwicka 02, Sielce 04. Przystanki zastępcze będą miały nowe perony i prowadzące do nich chodniki.

Źródło: m.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE