UTRUDNIENIA W METRZE 19-21.11 - jak kursuje komunikacja zastępcza?

2021-11-19 8:02
Warszawskie Metro
Autor: pixabay.com Warszawskie Metro

W weekend 19-21. listopada z powodu remontu metro na linii M1 metro będzie kursowało jedynie na trasie Świętokrzyska – Młociny. W kierunku Kabat zostaną uruchomione zastępcze linie tramwajowe i autobusowe. Sprawdźcie, jak będą kursować.

Prace w metrze

Stołeczny ratusz informował, że w weekend 19-21.11 kontynuowana będzie przebudowa systemu sterowania ruchem na linii M1. Zakończyły się prace na stacji Centrum, dlatego podczas weekendu pociągi będą jeździć na dłuższej, niż w zeszłym tygodniu trasie. Od piątku do niedzieli pociągi metra będą jeździły pomiędzy stacjami Świętokrzyska a Młociny, z częstotliwością co ok. 5 minut. W piątek, 19 listopada, ok. godziny 18 ze stacji Centrum odjadą ostatnie pociągi w kierunku Kabat. Na tory wyjadą tramwaje linii uzupełniającej 75. Będą one kursowały do ok. godziny 2.30 trasą z pl. Narutowicza do Marymont-Potok. Jednocześnie zwiększona będzie częstotliwość kursowania składów linii 17 i 18, a linia tramwajowa 31 zostanie zawieszona.

Czosnek - dlaczego warto go jeść?

Komunikacja zastępcza w weekend 19-21.11

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusów linii zastępczej ZM1. Będą one jeździły trasą zamkniętego odcinka metra do północy. Wtedy rozpoczną się prace drogowe na rondzie Dmowskiego i autobusy pojadą w centrum objazdem z pominięciem stacji metra Centrum i Politechnika.

Linia ZM1 będzie kursowała na trasie Metro Kabaty - Metro Ratusz-Arsenał 02.

W sobotę i niedzielę, 20-21 listopada, na trasy wyjadą tramwaje dwóch linii uzupełniających - 71 i 75. Linia 71 pojedzie ze stacji Metro Wilanowska do Metro Marymont. Natomiast 75 z pl. Narutowicza do Marymont-Potok.

W tych dniach kursowanie linii 14 zostanie zawieszone, a składy linii 17 pojadą częściej.

Na ulice wyjadą także autobusy linii zastępczej ZM1. Będą kursowały na trasie Metro Kabaty - Metro Ratusz-Arsenał. Autobusy nie będą się zatrzymywały przy stacjach metra Centrum i Politechnika.

W noc z soboty na niedzielę tramwaje linii 75 i autobusy ZM1 będą kursowały do ok. godziny 2.30, a 71 do ok. godz. 24.

W sobotę zmienią się również trasy autobusów linii: 710, 724 i 742. – dojadą one pętli Metro Wilanowska co umożliwi przesiadkę do tramwajów linii zastępczej 71 oraz 4, 10 i 35.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE