Utrudnienia w kursowaniu SKM od 30.09. Konieczne zamknięcie toru

2022-09-30 9:14
Utrudnienia w kursowaniu SKM. Konieczne zamknięcie toru
Autor: www.skm.warszawa.pl Utrudnienia w kursowaniu SKM. Konieczne zamknięcie toru

Utrudnienia w Warszawie. Od piątku 30 września pojawią się zmiany w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej. To w związku z koniecznością zamknięcia jednego toru. Sprawdź szczegóły utrudnień.

Utrudnienia w Warszawie od 30 września

Zła wiadomość dla pasażerów dojeżdżających do stolicy. Od piątku, 30 września, utrudnienia wystąpią na linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

W piątek wieczorem oraz przez cały weekend, 1–2 października, pociągi SKM linii S1 będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Większość pociągów pojedzie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Natomiast do i z Pruszkowa dotrze kilkanaście par pociągów, z częstotliwością co około 60–120 minut. W tym czasie wszystkie pociągi SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będą jeździły w obu kierunkach po jednym torze, tym, którym normalnie jeżdżą w kierunku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego.

Czytaj także: Rekordowo wysoka inflacja w Polsce? GUS podaje najnowsze dane

"Zmiany są spowodowane zamknięciem jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków z powodu kolejnego etapem prac przy budowie nowego wiaduktu drogowego łączącego Piastów z Pruszkowem" - poinformował ZTM.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą dojechać do Warszawy również pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej, która będzie kursowała według weekendowego rozkładu. Natomiast mieszkańcy Otwocka mogą do stolicy dojechać autobusami linii 702 kursującymi z centrum miasta do ronda Wiatraczna.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD") są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich: na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków i na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

"Pasażerowie korzystający z pociągów KM, z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je "skasować" przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 13.08.2022 godz. 06.55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe komunikacji miejskiej lub bramce metra. Można to zrobić także, po zgłoszeniu się, u kierownika pociągu" - poinformował ratusz.(PAP)

W Radomiu powstał pierwszy tor pumptrackowy

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE