Uszkodzone dachy i zniszczone samochody. 250 zgłoszeń w Warszwie wzwiązku z silnym wiatrem!

2022-02-17 12:12
Uszkodzone dachy i zniszczone samochody. 250 zgłoszeń w Warszwie wzwiązku z silnym wiatrem!
Autor: Autor: Tomasz Wojtasik / PAP / Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie poglądowe

Do godz. 11.30 stołeczni strażacy otrzymali 250 zgłoszeń dotyczących zdarzeń spowodowanych przez silny wiatr - wynika z informacji przekazanych przez mł. bryg. Kacpra Papisa z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. Strażacy odnotowali m.in. zerwane dachy i uszkodzone samochody.

"Na tę chwile mamy już 250 zgłoszeń" - powiedział PAP mł. bryg. Kacper Papis z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. Dodał, że informacje o zdarzeniach spowodowanych przez silny wiatr zaczęły wpływać od ok. godz. 6.30.

Strażak poinformował, że zgłoszenia w większości dotyczą południowej części Warszawy, czyli Mokotowa i Ursynowa, ale działania są prowadzone także w innych dzielnicach. "Jednocześnie jesteśmy w stanie obsłużyć ok. 20 zdarzeń, tak więc realizujemy je po kolei" - powiedział Papis.

Dodał, że w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Nie odnotowano także większych strat. Jednocześnie poinformował, że w niektórych miejscach doszło do uszkodzenia dachów. Uszkodzone zostały także samochody, na które przewróciły się drzewa.

Jak poinformował portal TVN Warszawa, co najmniej dziewięć samochodów zostało uszkodzonych na parkingu na osiedlu Domaniewska na Mokotowie. Na zaparkowane tam auta przewróciła się duża topola.

Państwowa Straż Pożarna poinformowała w czwartek, że do godziny 8 strażacy odebrali ponad 3200 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 888, łódzkim - 633, mazowieckim - 515, zachodniopomorskim - 323, lubuskim - 300.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej zniknął z powierzchni Ziemi. Została sterta gruzu i żelastwa

Najstarsze polskie wulgaryzmy - czy znasz ich znaczenie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Murwa, larwa, przechodka, to określenia...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE