straż miejska

i

Autor: Wikimedia Commons; strazmiejska.waw.pl

Upił się, obrażał, wymachiwał rękami. Podczas interwencji ugryzł strażnika

2023-02-27 18:35

Straż miejska poinformowała o zadziwiających scenach, które miały miejsce podczas jednej z interwencji na Pradze-Północ. W sobotnią noc funkcjonariusze obezwładnili tam pijanego, agresywnego mężczyznę. Ten, najpewniej próbując walczyć, boleśnie ugryzł jednego z nich w łydkę.

W sobotnią noc na Pradze-Północ strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zostali wezwani na ulicę Jasińskiego, gdzie miały od dłuższego czasu stać dwa samochody z włączonymi silnikami. Funkcjonariusze rzeczywiście zastali tam pojazdy, ale też robotników prowadzących w tym miejscu prace wodociągowo-kanalizacyjne.

Pijany mężczyzna ugryzł strażnika miejskiego

- W trakcie interwencji do strażników podszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zachowywał się agresywnie i wulgarnie zaczął obrażać funkcjonariuszy. Jego agresja wzmogła się, gdy strażnicy poprosili go o dokumenty - zrelacjonowały przebieg wydarzeń służby prasowe SM. Dodały, że patrol ostrzegł mężczyznę o możliwości zastosowania środków przymusu bezpośredniego, ale nie zrobiło to na nim wrażenia – nadal był wulgarny i wymachiwał rękami.

Strażnicy obezwładnili mężczyznę. Wezwali też patrol policji, który zdecydował o przewiezieniu zatrzymanego do komisariatu. Niestety, w tym momencie doszło do aktu przemocy.

Czytaj również: Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go policjant po służbie

- Podczas umieszczania agresora w radiowozie jeden ze strażników został przez niego boleśnie ugryziony w łydkę - przekazała Straż Miejska. Komunikat w tej sprawie zilustrowano zdjęciem łydki funkcjonariusza i krwawego odcisku szczęki agresora.

Straż Miejska poinformowała też, że odpowie on nie tylko za znieważenie, ale i za naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

Zobacz bohaterską akcję strażaków, którzy uratowali młodego samca sarny:

Trzaskowski o wyrzuceniu starych samochodów z centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE