Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com Roboty drogowe

Ulica Stalowa - utrudnienia od 19 sierpnia

2021-08-17 8:42

Od czwartku zmiany w organizacji ruchu na ul. Stalowej. Zaczynamy zazielenianie tej praskiej ulicy. Do jesieni posadzimy ponad 30 drzew, mnóstwo krzewów i bylin - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Więcej na ten temat w artykule.

Na Stalowej utrudnienia, choć niewielkie

Zmiany będą dotyczyły odcinka między ulicami Inżynierską i Szwedzką. Od czwartku zacznie tam obowiązywać nowa czasowa organizacja ruchu. W poniedziałek ustawiono już znaki informujące o zmianach. Rozebrane zostaną zbędne płyty chodnikowe po obu stronach ulicy, a w tych miejscach utworzone zostaną nowe trawniki i rabaty kwiatowe.

Na pieszych i kierowców czekają utrudnienia, choć nie będą zbyt wielkie. "Wykonawca robót będzie zajmował część chodnika i miejsc parkingowych. Nie będzie dużych utrudnień dla pieszych, czasowo niedostępne będą niektóre miejsca parkingowe" - wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Więcej zieleni na ulicy

Za prace odpowiada firma Palmett, która najpierw zabezpieczy istniejące drzewa, tak aby uchronić je przed rozpoczynającymi się pracami. "Prace będą prowadzone odcinkowo, po kolei. Wykonawca zacznie od południa - od odcinka Inżynierska - Konopacka, następnie przeniesie się na fragment Stalowej pomiędzy Konopacką a Czynszową i zakończy na odcinku Czynszowa - Szwedzka" - poinformował Dybalski. "Całość prac ma zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy" - dodał.

Jak informuje ZDM "łącznie rozpłytowanych zostanie blisko 2300 m kw. nawierzchni". Zamiast betonu zasadzone zostaną rośliny: 80 hortensji bukietowych, 311 sztuk ognika szkarłatnego, 926 śnieguliczek Chenaulta, 2190 wiśni karłowej i 5316 krzewów irgi błyszczącej. Posadzone zostaną też 34 drzewa – robinie akacjowe. Zielono zrobi się wzdłuż miejsc parkingowych oraz w narożnikach skrzyżowań. Połączone zostaną misy istniejących drzew, dzięki czemu rośliny będą miały zapewnione lepsze warunki do życia. Na Stalowej zamontowanych zostanie też 30 stojaków rowerowych i ławki.

Jak przypomina ZDM, "sadzenie i późniejsze utrzymanie zieleni nie stanowi głównego zadania ZDM. Obszerny projekt zagospodarowania dla ul. Stalowej był szczegółowo uzgadniany ze stołecznym Zarządem Zieleni. Prace początkowo planowaliśmy jesienią zeszłego roku, ale okazało się to niemożliwe, m.in. ze względu na konieczność dokonania korekt w projekcie".

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!