To zdjęcie internauci porównują ze słynną fotografią prof. Religi. Widzicie podobieństwo?

2020-03-18 20:38 STAN
Tak wygląda praca ratowników medycznych
Autor: Facebook/To nie z mojej karetki

"Czekamy w kolejce do dezynfekcji po transporcie z pacjentem wysokozakaźnym" - czytamy w opisie zdjęcia. Fotografia zyskała już tysiące polubień i setki udostępnień. Internauci zaczęli ją porównywać ze słynnym zdjęciem prof. Religi! Czy słusznie? Oceńcie sami!

Na zdjęciu zamieszczonym na profilu "To nie z mojej karetki" widzimy zmęczonych ratowników medycznych. - Dziękujemy za wasze wsparcie w każdym aspekcie. Chcemy Wam pokazać jak wygląda nasza codzienność. Zrobiłem zdjęcie mojemu zespołowi, podczas czekania w kolejce do dezynfekcji po transporcie z pacjentem wysokozakaźnym. A co kryje się za zdjęciem? Telefon mojego kierownika do rodziny...
- co słychać?
- no dezynfekujemy się po wyjeździe do korony
- możesz wrócić jutro do domu czy będziesz na kwarantannie? Czy dzieci będą bezpieczne?... Pozdrawiam - czytamy pod fotografią.

Internauci zasypali autora komentarzami, w których dziękowali za poświęcenie i ciężką pracę podczas pandemii koronawirusa. Zaskakująco dużo osób zaczęło porównywać fotografię do słynnego zdjęcia prof. Religi, które zostało wykonane po przeszczepie serca. Widać na nim wyczerpanego profesora, który siedzi przy stole operacyjnym, na którym leży pacjent. W tle widać asystenta, który śpi w kącie sali ze zmęczenia. Zdjęcie ukazało się "National Geographic" w 1988 roku. Zostało wykonane przez Jima Stanfielda.

Naszym zdaniem bez względu na to, czy widać podobieństwo czy nie, ratownikom zwyczajnie należą się słowa uznania!

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.