To Ty zadecydujesz o losie bohaterów! Sprawdź, jak działa interaktywna książka

2021-04-23 16:44
To Ty zadecydujesz o losie bohaterów! Sprawdź, jak działa interaktywna książka
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne To Ty zadecydujesz o losie bohaterów! Sprawdź, jak działa interaktywna książka

Kryminał czy fantastyka? Wyjątkowa książka w Bibliotece na Bemowie. Za pośrednictwem internetu, można sięgnąć po dwie książki interaktywne, czyli takie, w których od początku do końca to my decydujemy jak będzie rozwijać się fabuła. Na razie dostępne są dwa tytuły kierowane do dorosłych, ale z powodu sporego zainteresowania, niewykluczone że "interaktywna biblioteka" będzie się rozrastać.

Na Bemowie każdy może poczuć się jak pisarz!

Na swojej stronie internetowej dzielnicowa biblioteka udostępniła czytelnikom dwie interaktywne książki. Sięgając po nie, można nie tylko samodzielnie decydować o tym, jak potoczą się losy bohaterów, ale nawet jakiego gatunku będzie nasza książka!

Czytaj także: Warszawa zaprasza zagranicznych pisarzy. Czekają rezydencje i stypendium

- Wchodzę w tę książkę, widzę jakiś fragment opowiadania, pod spodem są dwie możliwości wyboru, np. kryminał czy fantastyka. Klikam na to i pojawia się dalsza część. Mogę wrócić do tego i wybrać inną formę. Ale to jakie będzie zakończenie, należy do czytelnika - mówi Sylwia Prawecka z Biblioteki Publicznej na Bemowie.

Oba dostępne tytuły czyli "Złota Godzina" oraz "Król i kat" skierowane są do czytelników dorosłych. Kolejne odcinki tej ostatniej pozycji będą pojawiały się do czerwca.

- Chcieliśmy pokazać zawód pisarza, ponieważ on jest owiany taką leciutką mgiełką tajemnicy. My chcieliśmy zachęcić naszych czytelników do wkroczenia w świat zawiłości tworzenia zdań czy akapitów i wspólnego odkrywania tajemnicy leżącej u podstaw kreowania tekstów literackich - dodaje Prawecka.

Czytaj także: Ma 11 lat i liczy w myślach szybciej niż kalkulator! Musicie to zobaczyć [WIDEO]

Książki są dostępne na stronie bemowskiej biblioteki oraz e-platformie bibliotecznej, a linki do nich można również znaleźć na Facebooku.

 Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 23.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE