Terroryzował maczetą na stacji paliw - siedlecka policja ujęła sprawcę

2021-03-31 9:27
Terroryzował maczetą na stacji paliw - siedlecka policja ujęła sprawcę
Autor: KMP Siedlce KMP Siedlce

Chwile grozy przeżyli niedawno klienci i pracownicy jednej z mazowieckich stacji paliw. Młody mężczyzna uzbrojony w maczetę terroryzował obecne w tym miejscu osoby. Interweniowała policja. W naszym artykule poznacie szczegóły zdarzenia.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach opublikowali na swojej stronie internetowej raport z mrożącej krew w żyłach akcji. Wszystko wydarzyło się w piątek 26 marca. Dyżurny komendy odebrał zgłoszenie od pracownika stacji paliw w miejscowości Żelków Kolonia. Okazało się, że jeden z klientów zdemolował swój samochód i odjechał bez płacenia za benzynę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że mężczyzna najpierw zaczął niszczyć swoje auto. Następnie, uzbrojony w maczetę, żądał pieniędzy od jednego z klientów stacji. Gdy próbował odjechać, do akcji wkroczyli pracownicy stacji, którzy usiłowali go zatrzymać. Ich też terroryzował maczetą. Ostatecznie udało mu się zbiec.

Nalot na dziuplę. Policjanci odzyskali auto za 100 tysięcy

Policja ujęła sprawcę - był pod wpływem alkoholu

Sprawcę udało się szybko namierzyć. Mundurowi znaleźli go w sąsiedniej miejscowość. Przestępcą okazał się 20-latek z gminy Wiśniew. Mężczyzna był pijany. Po badaniu stwierdzono w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Sprawca został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, usiłowania rozboju oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło - Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE