Teatr na Facebooku, Centrum Nauki Kopernik w domu. Jak nie zwariować podczas kwarantanny?

2020-03-17 17:01
Teatr na Facebooku?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Nie możemy iść do teatru - ale teatr może przyjść do nas. TR Warszawa zgodnie z decyzją rządu - tak, jak pozostałe teatry - musiał zawiesić swoją działalność na czas pandemii koronawirusa. Aktorzy się jednak nie poddają. Spektakle się odbędą, tylko... na Facebooku. Podobny pomysł ma Centrum Nauki Kopernik, które przygotowało dla zwiedzających mnóstwo propozycji w formie online. Jak nie zwariować w domu? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

TR Warszawa

Propozycji jest zaskakująco dużo. TR Warszawa ruszył z akcją "Zostań w domu, nie wychodź z teatru", w ramach której już w najbliższą sobotę będziemy mogli obejrzeć spektakl "Cząstki Kobiety". Z jedną małą różnicą. Zamiast siedzieć na widowni, rozsiądziemy się wygodnie przed komputerem.

- "Cząstki Kobiety" w sobotę będą zupełnie bezpłatne. Jedyne, co trzeba zrobić to pojawić się o 19.00 na facebooku i włączyć spektakl. To będzie jednorazowy pokaz, więc też prosimy, żeby się nie spóźniać - tak, jak w prawdziwym teatrze - mówi  Anna Szałas z TR Warszawa.

To będzie pierwsza sztuka zaprezentowana w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru", ale nie ostatnia! Teatr planuje zaprezentować w tej formie także inne tytuły.​

Centrum Nauki Kopernik

W podobnej formie działa też Centrum Nauki Kopernik. Na facebookowym profilu placówki możemy znaleźć instruktażowe filmy zachęcające do robienia eksperymentów.

- Są to eksperymenty po prostu opisane, bardzo proste, jak i takie w postaci filmów. Uruchamiamy także eksponaty długie trwałe, dziś ruszyliśmy z hodowlą kryształów soli - informuje rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik, Katarzyna Nowicka.

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziecie na facebookowych profilach placówek.

Koronawirus. Dzieci uczą jak myć ręce
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE