Światowy Dzień Kota - kiedy wypada? Tak świętować można w Warszawie!

2020-02-17 11:37 A.D.
Kot
Autor: Canva.com

Światowy Dzień Kota to wyjątkowy moment na uściśnięcie łapy waszym podopiecznym. Przypada on każdego roku 17 lutego. Prócz składania życzeń futrzanym przyjaciołom możecie wziąć udział w akcji Dzień kota w księgarniach. W jaki sposób? Dowiecie się w tym artykule!

Światowy Dzień Kota odbędzie się 17 lutego. Z tej okazji Wydawnictwo EMG wraz z zaprzyjaźnionymi księgarniami, galeriami i sklepami plastycznymi po raz szósty zaprasza do udziału w akcji "Dzień kota w księgarniach" w całej Polsce. Przygotują one ekspozycje "kocich" wydawnictw. W warszawie będą to: Reset przy ul. Dąbrowskiego 36; Księgarnia Autorska Złote Tarasy przy ul. Złotej 59; Moda na Czytanie przy ul. Brackiej 25. Do akcji dołączyli również Portal Kryminalny oraz Miesięcznik Kocie Sprawy.

W najbliższą sobotę, 15 lutego, w punkcie adopcyjno-informacyjnym "Ochota na Kota" przygotowano atrakcje z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. Na gości czekają konkursy, warsztaty i wykłady. Czekać będą m.in. kiermasz charytatywny, a także zwierzozagadki z upominkami. Dodatkowo odbędą się wykłady "Jak prawidłowo bawić się z kotem" oraz "Prawidłowe żywienie kotów". Ponadto w niedzielę w godz. 13-15 koty będzie można bezpłatnie zaczipować.