Studenci UW nie wrócą na uczelnie? Obrony i sesja mogą odbywać się online

2020-05-02 12:26
Uniwersytet Warszawski
Autor: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Od 10 marca Uniwersytet Warszawski jest zamknięty dla studentów. Zajęcia odbywają się w formie online. Wielkimi krokami zbliża się koniec semestru. Władze uczelni zmieniły uchwałę dotyczącą obrony prac doktorskich i habilitacji. Wydano też zalecenia dotyczące sesji egzaminacyjnej. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Wraz z pandemią koronawirusa konieczne było zamknięcie uczelni wyższych. Nauczanie odbywa się w formie online. W ten sposób przeprowadzane są także zaliczenia. Wielkimi krokami zbliża się jednak czas obrony prac doktorskich i habilitacji, a także sesja egzaminacyjna. Władze uczelni postanowiły podjąć działania w tej kwestii.

Obrony online

Władze uczelni dokonały zmian w sposobie postępowania w sprawie nadania stopni doktora oraz doktora habilitowanego. Uchwała senatu, podjęta na posiedzeniu online w dniu 29 kwietnia, wprowadza możliwość obrony prac doktorskich i przeprowadzania kolokwiów habilitacyjnych w trybie zdalnym.

- W okresie wynikającego z przepisów prawa ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania Uniwersytetu obrona rozprawy doktorskiej może zostać przeprowadzona w trybie zdalnym z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę jej przebiegu i rejestrację (…) - informuje uczelnia. Ten sam zapis dotyczy kolokwium habilitacyjnego.

Kiedy sesja?

Wykładowcy otrzymali także wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów końcowych. Wciąż nie wiadomo kiedy odbędzie się sesja egzaminacyjna. Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, zaplanowano wakacyjne terminy. Jest przyzwolenie władz uczelni na przeprowadzenie egzaminów w formie online.

Póki co zgodnie z decyzją rządu uczelnie wyższe pozostają zamknięte do 24 maja. Ta decyzja może się zmienić.

COŚ DOBREGO #015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE