Strajk Kobiet 18.11.2020 przerodził się w bijatykę? Policja 'w cywilu' miała używać pałek!

2020-11-19 8:12

Zdejmij mundur, przeproś matkę! Tak protestował Strajk Kobiet 18 listopada, a wypowiedź tę kierował bezpośrednio do policjantów. W oczekiwaniu na protest cały sejm został już otoczony przez kordon policji. Po godzinie 18 zrobiło się tam wyjątkowo gorąco. Jak twierdza organizatorzy, pałek użyli policjanci w cywilnych pobraniach. Nie obyło się również bez gazu pieprzowego.

Strajk Kobiet 18.11.2020 przerodził się w bijatykę? Policja 'w cywilu' miała używać pałek! Protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet przeniósł się w Aleje Ujazdowskie. To za sprawą otoczenia sejmu przez policyjny kordon. Tuż po godzinie 18 zaczęły się pierwsze zatrzymania osób, które nie chciały się wylegitymować. Pod sejmem mundurowi źle potraktować mieli między innymi Wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego! Użyto również gazu pieprzowego i siły fizycznej, a wśród osób, które odniosły obrażenia byli między innymi dziennikarze. Według organizatorów ubrani po cywilnemu policjanci mieli użyć również przemocy fizycznej w stosunku do uczestników. Przynajmniej eden z nich miał zastosować pałkę teleskopową.

Strajk Kobiet 18.11.2020 przerodził się w bijatykę - ile osób zatrzymano?

Przedstawiciele stołecznego ratusza byli obecni na miejscu i obserwowali sytuację - prezydent warszawy zapewnił, że służby miejskie sprawdzają też nagrania monitoringu,. To po wczorajszych przepychankach na strajku kobiet. Policja nie podała jeszcze liczby osób zatrzymanych po proteście.

Kaczyński ostro do opozycji w Sejmie: Macie krew na rękach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE