Stopy procentowe znowu w górę? Eksperci ostrzegają przed podwyżkami kredytów!

2022-11-09 10:14
Stopy procentowe znowu w górę? Eksperci ostrzegają przed podwyżkami kredytów!
Autor: pixabay.com Stopy procentowe znowu w górę? Eksperci ostrzegają przed podwyżkami kredytów!

Stopy procentowe pójdą w górę czy pozostaną bez zmian, jak ostatnio? W środę rano Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję ws. ewentualnej podwyżki stóp procentowych. Eksperci przewidują, że raty kredytów znów pójdą w górę. Sprawdź szczegóły!

Stopy procentowe znowu w górę? Zbiera się Rada Polityki Pieniężnej

Zdaniem ekspertów mogą one wzrosnąć o 25 punktów bazowych lub nie zostaną podniesione w ogóle. - Pierwsza opcja jest jednak bardziej realna - uważa przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Jarosław Janecki. - Wsparciem dla takiego scenariusza jest silny wzrost inflacji, który miał miejsce w ostatnich miesiącach - w tym również w październiku. Mamy też do czynienia z wysoką dynamiką inflacji bazowej - dodał. 

Czytaj także: Fatalne wiadomości dla Polaków. GUS podał najnowsze dane ws. inflacji

Podniesienia stóp procentowych przy obecnym poziomie inflacji oczekuje też Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. 

- Rada Polityki Pieniężnej nie ma wyjścia. Mogłaby działać łagodniej, gdyby rząd nie przeszkadzał. A rząd dolewa benzyny do ognia, mówi, że wszystko jest dobrze, rozdaje transfery, mówi o nadwyżce budżetowej. To wszystko, to jest nieprawda - dodaje ekspert.

Podstawowa stopa referencyjna wynosi teraz 6,75 procent. Inflacja - 17,9 procent. Oznacza to zarówno gigantyczne podwyżki w sklepach, jak i znaczny wzrost rat kredytów. W niektórych przypadkach raty podniosły się dwukrotnie.

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?
SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE