Stoimy w korkach przez siedem dni w roku! Warszawa wśród najbardziej zakorkowanych w Polsce

2020-01-30 6:36
Stoimy w korkach przez 7 dni w roku!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Stoimy w korkach przez 7 dni w roku!

Siedem dni w ciągu roku warszawscy kierowcy spędzają w korkach! Jak wynika z najnowszego raportu Traffic Index, sytuacja w stolicy z roku na rok pogarsza się. Nie jesteśmy jednak na pierwszym miejscu w rankingu. Gdzie jeździ się gorzej niż w Warszawie?

W rankingu wzięło udział dwanaście polskich miast, m.in. Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin, Lublin, Białystok i Warszawa.

- Warszawscy kierowcy spędzili w zeszłym roku aż 184 godziny stojąc w korkach. W tym czasie mogliby obejrzeć 105 meczów piłkarskich, bądź zrobić na drutach aż osiem swetrów dla całej rodziny - mówi Kris Kobyliński z firmy Tom Tom.

W godzinach szczytu jest kilka krytycznych punktów, które najlepiej unikać jak ognia.

- Najbardziej zakorkowane ulice to ul. Wawelska przechodząca w al. Armii Ludowej, al. Wilanowska, Dolina Służewiecka oraz al. Wincentego Witosa - dodaje Kobyliński.

Jak się okazuje, stolica na tle Polski wcale nie wypada najgorzej. Bardziej od Warszawy zakorkowane są: Łódź, Kraków i Poznań.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE