Start nowego etapu remontu już 4 sierpnia. Będą utrudnienia, autobusy pojadą inaczej

2022-08-02 15:03
Start już 4 sierpnia, ok. godz. 8. Będą utrudnienia, autobusy pojadą inaczej
Autor: Flickr / Janusz Jakubowski

"W czwartek, 4 sierpnia, rozpocznie się wymiana nawierzchni na ul. A. E. Odyńca na odcinku między al. Niepodległości a ul. Puławską" - informują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia. Te nie ominą oczywiście również pasażerów komunikacji miejskiej.

Warszawa: remont na ul. Odyńca

Przedstawiciele ZDM przypominają, że remont ul. Odyńca trwa od połowy lipca, jednak do tej pory skupiano się głównie na chodnikach. Teraz nadszedł natomiast czas na wymianę nawierzchni, o czym powinni pamiętać kierujący, przejeżdżający tamtędy do szkoły czy pracy.

Prace rozpoczną w czwartek, 4 sierpnia, ok. godz. 8. Omawiany odcinek zostanie zamknięty, nie będzie również można na nim parkować. Podczas kładzenia asfaltu kierowcy stracą oczywiście po części możliwość dojazdu do posesji, do czego należy się przygotować, znajdując inną drogę wyjazdową.

Poza tym trzeba pamiętać, że ul. J. Czeczota czasowo przestanie być jednokierunkowa. "Wjazd i wyjazd w tę ulicę z ul. A. E. Odyńca możliwe będą od strony al. Niepodległości. Przy ulicy J. Czeczota nie będzie można zaparkować" - informuje ZDM.

Podczas remontu będą obowiązywały objazdy al. Niepodległości do ul. A. Malczewskiego i Puławskiej. Kierowcy będą mogli również skręcać  w lewo z al. Niepodległości w ul. A. Malczewskiego. Dodatkowo "zamknięte skrzyżowanie ulic I. Krasickiego i A. E. Odyńca kierowcy będą mogli objechać ul. A. Malczewskiego, al. Niepodległości, ul. Racławicką i Kazimierzowską lub ul. Ursynowską, Puławską i A. Malczewskiego".

Utrudnienia w kursowaniu autobusów. Jak pojadą linie 141 i 172?

Utrudnienia nie ominą również niestety autobusów oraz ich pasażerów. Chodzi konkretnie o linie 141 i 172. Te od 4 do 7 sierpnia będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy w obu kierunkach: WITOLIN / SADYBA – … – Puławska – Malczewskiego – al. Niepodległości – Odyńca – … P+R AL. KRAKOWSKA / CH BLUE CITY. Zawieszone zostaną przystanki KRASICKIEGO 01 i 02 oraz ODYŃCA 03

Zakończenie utrudnień planowane jest na poranek 8 sierpnia.

Most Poniatowskiego sypie się na głowę. Urzędnicy odkładają remont, bo nie mają pieniędzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE