Sklepy w galeriach handlowych otwarte od następnej soboty. Szczepionka w połowie stycznia.

2020-11-21 13:54 DW
Mateusz Morawiecki konferencja
Autor: Krystian Maj KPRM Mateusz Morawiecki konferencja

Od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe w całym kraju będą w jednym terminie od 4 do 17 stycznia, ale bez możliwości wyjazdów na zimowiska. Tak wyglądają nowe zasady walki z koronawirusem ogłoszone w sobotę przez Mateusz Morawieckiego. Premier zapowiedział też zamówienie szczepionki na koronawirusa.

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki."Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy" - zaznaczył premier podczas konferencji prasowej. Jak dodał, aby tak było, "zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym".

"Z drugiej jednak strony placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness będą zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia, a przed świętami poinformujemy, co dalej" - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

"Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Podjęliśmy też decyzję o tym, że ferie będą skumulowane w jednym okresie, między początkiem stycznia, 4 stycznia, a 17-18 stycznia" - dodawał Mateusz Morawiecki. 

Premier dodał, że jest szansa, iż około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek. "Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa" - dodał. 

ESKA XD EXTRA