Skąd biorą się zwierzęta w zoo? Musisz to wiedzieć, zanim zdecydujesz się na odwiedzenie ogrodu

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Ilustracja do artykułu

Skąd biorą się zwierzęta w zoo? Musisz to wiedzieć, zanim zdecydujesz się na odwiedzenie ogrodu

2020-09-23 10:04

Skąd biorą się zwierzęta w zoo? Musisz to wiedzieć, zanim zdecydujesz się na odwiedzenie ogrodu! Warszawskie zoo opublikowało w mediach społecznościowych informacje, które z pewnością będą dla niektórych miłośników ogrodów prawdziwym zaskoczeniem. Dowiedzcie się więcej czytając ten artykuł na ESKA.pl Warszawa

Skąd biorą się zwierzęta w zoo? Oświadczenie w tej sprawie, które ma wyjaśnić wiele wątpliwości miłośników zwierząt, opublikowało warszawskie zoo:

Nie są odławiane ze środowiska naturalnego, chociaż przed laty tak trafiały do powstających ogrodów zoologicznych. Nie są kupowane, chociaż istnieją firmy handlujące zwierzętami. Nie są też przypadkową kolekcją pochodzącą z darowizn czy interwencji, chociaż sporadycznie to się zdarza. Współczesne ogrody zoologiczne nie pozyskują zwierząt z natury, tylko je rozmnażają i zarządzają całą populacją poprzez stowarzyszenia i programy hodowlane. Dzięki informacjom zgromadzonym w jednym miejscu (baza danych ZIMS), ogrody zoologiczne w ramach swojej sieci, prowadzą między sobą zaplanowane transfery zwierząt.

Skąd biorą się zwierzęta w zoo? Jak działa system ZIMS?

Organizacja non-profit Species 360, za pomocą systemu ZIMS, gromadzi i udostępnia dane o zwierzętach dla ponad 22 000 gatunków i 10 000 000 pojedynczych zwierząt, zarówno żywych, jak i żyjących w przeszłości w ogrodach zoologicznych z 99 krajów. W ZIMS są dane na temat każdego osobnika żyjącego w zrzeszonych ZOO. Dane te, dotyczące pochodzenia, pokrewieństwa, przemieszczania, zdrowia i leczenia są dostępne on-line i przyczyniają się nie tylko do zarządzania całą populacją, ale też służą badaniom naukowym - tłumaczy zoo. Cały wpis możecie zobaczyć poniżej.

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE