Mata

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko

Sąd podjął decyzję ws. rapera Michała M. Prokuratura zapowiada zażalenie

2023-02-07 14:42

We wtorek, 7 lutego Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył postępowanie prowadzone przeciw raperowi Michałowi M. oraz jego koledze. Sprawa dotyczyła posiadania narkotyków. Prokuratura zapowiada już złożenie zażalenia.

Sąd umorzył postępowanie przeciw raperowi Michałowi M.

- Postanowieniem z 7 lutego 2023 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko Michałowi S. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 0,39 g i Michałowi M. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 1,45 g. Sąd umorzył postępowanie na podstawie art. 62a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii - poinformowała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

Prokuratura zapowiedziała zażalenie na postanowienie sądu. - Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie - przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Czytaj również: Romantyczny nastolatek. 14-latek przyjechał z Ełku do Warszawy, by dać dziewczynie pluszowego misia

Zatrzymanie rapera Michała M. i jego kolegi

Znany raper oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani pod koniec stycznia ubiegłego roku tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. - Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli swoje kroki - informowała policja.

Podawała też, że podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie wyciągnęli z kieszeni odzieży woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. - Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana - tłumaczyła policja.

Znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. - Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia - podawała policja.

24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu.

Beyonce w Warszawie 2023 - piosenki, które rozgrzeją polskich fanów. Musi je zaśpiewać na żywo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE