Rzym bierze przykład z Warszawy? Dorożki znikają z ulic!

i

Autor: Canva.com Rzym bierze przykład z Warszawy? Dorożki znikają z ulic!

Rzym bierze przykład z Warszawy? Dorożki znikają z ulic!

2020-12-08 14:05

Rzym bierze przykład z Warszawy? Dorożki znikają z ulic! Szefowa wydziału do spraw transportu w zarządzie miejskim, Linda Meleo wyjaśniła, że dedycja jest motywowana tym, iż poziom smogu i ruch uliczny zagrażają bezpieczeństwu zwierząt, które zajmują się ciągnięciem dorożek. Poruszanie się tego typu rodzajem transportu jest jednym z ulubionych wśród turystów również stolicy Polski. Tam jednak zmiany wprowadzono już wcześniej!

Rzym bierze przykład z Warszawy? Dorożki znikają z ulic! Najpierw zmienią się trasy, by zapewnić większy komfort koniom, które dorożki ciągną. Nowe trasy przebiegają przez spokojne strefy zieleni. Dorożki mają również podlegać ciągłej kontroli. Rzym informuje, że ostatecznym celem podejmowanych działań jest całkowita rezygnacja z dorożek z konnym zaprzęgiem. Władze chcą zastąpić je pojazdami elektrycznymi. Jak się okazuje, dobry przykład miasto mogło brać ze stolicy Polski. W Warszawie o dobro koni urząd dba bowiem od dawna.

-Zarząd Terenów Publicznych jako zarządca terenu wydzierżawia miejsce postoju dla dorożek w pasie drogowym. Załącznikiem do umowy jest trasa przejazdu, która wiedzie jedynie po Starym i Nowym Mieście, a więc podobnie jak w Rzymie po wprowadzeniu planowanych zmian, o których mowa w artykule. Przed rozpoczęciem procedury wydzierżawienia miejsc postoju projekt umowy uzyskał pozytywną opinię Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. - mówi Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu MST. Warszawy.

W woj. podlaskim udaremniono największy w historii przemyt papierosów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE