Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

2022-05-13 17:50

To szansa dla dzieci i młodzieży na poznanie zasad ruchu drogowego. Jednak jak podkreślają organizatorzy - nie będzie to dotyczyć wyłącznie znajomości samych przepisów. W trakcie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa odbędą się pikniki, quizy i konkursy dla dzieci. Przedstawiciele urzędu wojewódzkiego zachęcają do uczestnictwa także rodziców.

Przede wszystkim chodzi o upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego. Niestety, do tej pory często dochodzi do wypadków z udziałem dzieci, przy czym nieraz to one same są ich sprawcami.

- Nie zwalnia to z uważności oczywiście kierowców pojazdów mechanicznych, którzy powinni każde zbliżenie się dziecka do ewentualnego kursu kolizyjnego z pojazdem traktować jako sytuację wymagającą szczególnej uwagi, ale często to dzieci poruszają się w sposób niestandardowy - mówi Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. - Nieoczekiwanie skręcają, potrafią wtargnąć na drogę w miejscach najbardziej nieoczekiwanych - dodał.

Stąd też pojawił się pomysł na zorganizowanie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, ale rozumianego w szerokim zakresie.

- Zarówno w ruchu drogowym, ale także zachowania nad wodą czy pierwszej pomocy ratunkowej, bo wakacje już za chwilę - mówi Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty. - Naszym celem jest, aby każdy uczeń i wychowanek, nawet najmłodszy przedszkolak wiedział, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć w szkole i w środowisku oraz na drodze - dodała.

Danzel zwycięzcą 16. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo"!

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa to szereg pikników, konkursów i quizów w dużych miastach województwa mazowieckiego. Zakończy się 20 maja w Warszawie miasteczkiem ruchu drogowego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE