Warszawa

i

Autor: Kacper Krysiński

Flagi III Rzeszy w Warszawie. Rosyjska propaganda wykorzystała zdjęcia do filmu historycznego

2022-10-19 12:57

W sobotę na Krakowskim Przedmieściu kręcono film historyczny. Jako elementów scenografii użyto m.in. flag ze swastykami. Sytuację szybko postanowiła wykorzystać rosyjska propaganda.

W sobotę na budynkach na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się flagi III Rzeszy. Wszystko to ze względu na trwające zdjęcia do nowego filmu historycznego, którego akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. W mediach społecznościowych szybko zaroiło się od zdjęć wykonanych przez zaskoczonych tym nietypowym widokiem przechodniów.

Rosyjska propaganda wykorzystała zdjęcia z Warszawy

Niestety, sprawę szybko zdecydowała się wykorzystać rosyjska propaganda. Dziennik "Izwiestia" udostępnił w Telegramie zdjęcia z Warszawy, zaznaczając, że mieszkańcy miasta początkowo nie mieli pojęcia o co chodzi. Później redakcja zacytowała odnalezione rzekomo komentarze warszawiaków: "To jest Warszawa pod rządami Donalda Tuska"; "Warszawa. Współczesność. To są próby przed Marszem Niepodległości?".

Czytaj również: Chciał potrącić policjanta, wjechał w radiowóz i przyspieszał. Wtedy mundurowi wyjęli broń

Choć ostatecznie wyjaśniono, że to jedynie zdjęcia do filmu, wspomniano o Sławomirze Mentzenie, który niedawno został wybrany prezesem partii KORWiN. "Polityk, według lokalnych mediów, znany jest ze swojego hasła: »Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej«" - napisano, sięgając do "piątki Konfederacji".

W rosyjskich komentarzach wokół publikacji pojawiły się natomiast zarzuty wobec Ukraińców mieszkających w Polsce, zarzucające im rzekomy neonazizm. Podobne twierdzenia wpisują się oczywiście w propagandę uprawianą od początku wojny za naszą wschodnią granicą przez Władimira Putina i jego otoczenie.

Warszawa

i

Autor: Kacper Krysiński
Adamski o ataku rakietowym Rosji na Ukrainę: "Putin chciał osobistej zemsty" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE