Rembertów - od czwartku utrudnienia ruchu

2022-05-04 8:15
Utrudnienia drogowe
Autor: pixabay.com Utrudnienia drogowe

W czwartek, 5 maja, ok. godz. 8 warszawscy drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Paderewskiego. Jezdnia na odcinku od ul. Strycharskiej do Katiuszy będzie wyłączona z ruchu. Auta i pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy - poinformował stołeczny ratusz.

Jezdnia ul. Paderewskiego w Rembertowie zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Strycharskiej (ze skrzyżowaniem) do ul. Katiuszy (bez skrzyżowania). Drogowcy zapewnią możliwość dojazdu do posesji. Ruch pieszych będzie odbywał się na tym odcinku bez zmian.

Na ul. Bombardierów i Zawodowej będzie obowiązywał zakaz parkowania, aby umożliwić przejazd autobusów zmienionymi trasami.

Objazd wyznaczono aleją Generała "Montera" i ulicami: Strażacką, Zesłańców Polskich, Czwartaków. Wyjazd z ul. Strycharskiej na ul. Paderewskiego będzie możliwy poprzez ul. Bombardierów i Zawodową.

Utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia. Całość prac na ul. Paderewskiego ma się zakończyć w tym roku.

Suczka Alisa przyjechała z Ukrainy do Polski na cesarskie cięcie

W ramach przebudowy ul. Paderewskiego na całym remontowanym odcinku powstanie kanalizacja deszczowa, która przyjmie wodę opadową z jezdni i chodników. Po jej budowie drogowcy ułożą nową nawierzchnię jezdni. Po wschodniej stronie ulicy powstanie chodnik. Jak przekazał ratusz, dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik po przeciwnej stronie ulicy – starą i w wielu miejscach nierówną oraz wyszczerbioną kostkę brukową zastąpią "estetyczne płyty chodnikowe". Całość uzupełni wykonanie trawników i zasadzenie niskiej zieleni (ligustr pospolity) w kilku miejscach między jezdnią a nowym chodnikiem. Ponadto, posadzone zostaną dwa drzewa (grusze drobnoowocowe) na pasie dzielącym jezdnie al. Generała "Montera" w pobliżu skrzyżowania z ul. Bombardierów. Będą to nasadzenia zastępcze za wycinkę jednego drzewa, które koliduje z przebiegiem nowego chodnika.

W związku z pracami linie autobusowe 153, 199 i 225 (w obu kierunkach) oraz linia nocna N24 (tylko w kierunku pętli Dw. Centralny) zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Bombardierów i Zawodową.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: Zawodowa i Katiuszy. W zamian uruchomione zostają następujące przystanki zastępcze: Zawodowa 51, obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 153, 199 oraz 225, zlokalizowany na chodniku przy ul. Paderewskiego (w rejonie posesji nr 51) przed skrzyżowaniem z ul. Zawodową (w kierunku północnym) oraz Bombardierów 52, obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowych 153, 199, 225 oraz nocnej N24, zlokalizowany na chodniku przy ul. Bombardierów (w rejonie posesji nr 2) za skrzyżowaniem z al. Chruściela (w kierunku północnym).

Jednocześnie od 5 maja linie autobusowe 153, 199, 225 oraz nocna N24 kursować będą na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE