koronawirus

i

Autor: Pixabay

REKORD ZGONÓW na COVID-19 na Mazowszu. Najświeższe dane są alarmujące!

2021-04-02 10:11

Mazowsze to czarny obszar na mapie zachorowań na COVID-19. W regionie stwierdza się bardzo dużo nowych przypadków zakażeń. Niestety odnotowuje się też wiele zgonów, do których przyczyniła się choroba. Ostatnie doniesienia mówią o rekordowej liczbie zmiarłych.

Koronawirus na Mazowszu uderza szczególnie mocno. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek 1 kwietnia dane dotyczące infekcji, zachorowań i zgonów spowodowanych przez Sars-CoV-2. Niestety województwo mazowieckie wciąż jest na szczycie tych statystyk. Choć rejon już od 15 marca obowiązuje ostrzejszy reżim sanitarny, to i tak znalazł się na drugim miejscu pod względem dziennej liczby zakażeń koronawirusem. Osiągnięto pułap 4806 nowych przypadków. Gorzej jest tylko na Sląsku, gdzie potwierdzono 5997 zakażeń. Niestety w czwartkowej aktualizacji podano też, że Mazowsze odnotowało największą dobową liczbę zgonów od początku pandemii. Na stronie gov.pl, w zakładce poświęconej koronawirusowi, zamieszczono najświeższe dane dotyczące przypadków śmierci spowodowanych przez COVID-19.

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie

100 zgonów na Mazowszu - najnowsze dane

Dane z 1 kwietnia 2021 pokazują, że w województwie mazowieckim stwierdzono 100 zgonów. 19 z nich spowodowanych zostało wyłącznie przez COVID-19. W pozostałych 81 przypadkach mowa jest o wystąpieniu chorób współistniejących. Ten wynik jest dla Mazowsza najgorszym od początku pandemii.

Szczepienia, testy i kwarantanny na mazowszu - statystyki dla mazowsza

Obecnie w rejonie województwa mazowieckiego na kwarantannie przebywa 79189. Liczba testów wykonanych w ciągu dnia osiągnęła 17426. Pozytywna informacja dotyczy ilości wykonanych szczepień. Ostatniej doby przeprowadzono ich 27630. Z tego 2683 to szczepienia drugą dawką preparatu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE