Protest lekarzy i pielęgniarek w Warszawie. Bronią Szpitala Czerniakowskiego [AUDIO]

2020-01-09 18:53
Protest pracowników Szpitala Czerniakowskiego
Autor: AS

Protest lekarzy i pielęgniarek ze Szpitala Czerniakowskiego. Pracownicy nie chcą konsolidacji szpitali: Czerniakowski i Solec. Ich zdaniem nie będzie to korzystne dla pacjentów. Żeby uniknąć połączenia placówek, protestujący zbierają podpisy pod petycją.

"Ratujmy szpital Czerniakowski" - apelują lekarze, pielęgniarki i położne placówki. Protestują przeciwko połączeniu szpitali Solec i Czerniakowskiego. Te mają być z kolei podstawą dla budowanego na Ursynowie szpitala Południowego.

- Apelujemy do mieszkańców o podpisy pod petycją do władz Warszawy. Nie można tak po prostu po kilkudziesięciu latach zlikwidować Szpitala Czerniakowskiego - mówi Longina Kaczmarska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jak tłumaczą pracownicy szpitala Czerniakowskiego, pacjenci z Mokotowa, Wilanowa i Śródmieścia stracą SOR i wiele łóżek.

- Stracimy przez to piętnaście łóżek, a pacjenci na zabiegi będą czekać po pięć lat- wyjaśnia kierownik oddziału otolaryngologii, prof. Antoni Krzeski.

Pracownicy placówki przy Stępińskiej mówią, że zamiast korzyści pacjenci poniosą klęskę.

- My jesteśmy za budową Szpitala Południowego, ale bez likwidacji szpitali, które są potrzebne warszawiakom - dodaje prof. Jerzy Polański, specjalista chirurgii.

Petycję można podpisywać na stronie naszademokracja.pl. Przypomnijmy w listopadzie wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej tłumaczył, że konsolidacja placówek jest konieczna, bo wymagają one lepszego zarządzania. Podkreślił też, że SOR w szpitalu Czerniakowskim jest w fatalnej sytuacji.​

Pracownicy Szpitala Czerniakowskieg protestują
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE