Metro Warszawa

i

Autor: Daniel Gasienica flickr.com Metro Warszawa

Przestępstwa w metrze - policja podała statystyki. Która stacja najmniej bezpieczna?

2021-11-29 7:57

Od początku roku w metrze warszawskim doszło do 82 przestępstw. Najwięcej na stacji Centrum - powiedziała PAP rzeczniczka Komisariatu Policji Metra Warszawskiego mł. asp. Natalia de Laurans. Więcej na ten temat w artykule.

Im większy tłum, tym więcej przestępstw

"Od 1 stycznia do 23 listopada bieżącego roku na terenie metra warszawskiego doszło do 82 przestępstw, z czego 58 przestępstw związanych było z posiadaniem środków odurzających" - poinformowała w rozmowie z PAP mł. asp. Natalia de Laurans. Według danych najwięcej przestępstw zostało popełnionych na stacjach Centrum, Dworzec Wileński, Świętokrzyska M1 oraz Świętokrzyska M2. "Związane jest to przede wszystkim z tym, iż z tych stacji korzysta bardzo duża liczba pasażerów, z uwagi na to, że stacje te są węzłami przesiadkowymi łączącymi metro z innymi środkami komunikacji" - tłumaczyła policjantka.

Zdrowo, aktywnie, charytatywnie... pomaganie przez morsowanie

Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń

"Dodatkowo policjanci z komisariatu metra warszawskiego na bieżąco realizują zadania związane z obostrzeniami związanymi z wystąpieniem stanu epidemii" - zaznaczyła. Przekazała, że funkcjonariusze podczas codziennej służby sprawdzają czy pasażerowie metra stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki. "Od 1 do 23 listopada policjanci podjęli 1073 interwencje, które w 225 przypadkach zakończyły się ukaraniem mandatem karnym, pouczono 841 osób, a w przypadku 7 zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu" - podała.

Poinformowała przy tym, że od początku roku policjanci z metra nie zarejestrowali wzmożonej działalności kieszonkowców na stacjach i pociągach podmiejskiej kolejki.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE