Potężne opóźnienie remontu Pola Mokotowskiego. Warto czekać na efekty

2023-01-12 12:18
Remont Pola Mokotowskiego
Autor: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa

Trwa remont Pola Mokotowskiego. Mieszkańcy Warszawy mieli nadzieję, że skończy się on w pierwszym podanym terminie, ale niestety, sprawa przesuwa się w czasie. Miasto informuje, że inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2023 roku.

Pole Mokotowskie to jedno z ulubionych miejsc warszawiaków do spacerów i letniego wypoczynku. Od dłuższego czasu pozostaje ono jednak w remoncie i wciąż nie widać końca. Jak się okazuje, opóźnienia są uzasadnione.

Opóźnienie remontu Pola Mokotowskiego

Chociaż remont jednego z największych i najbardziej znanych warszawskich parków miał zakończyć się w listopadzie zeszłego roku, to teraz najnowsza data podana przez miasto na zakończenie robót to III kwartał 2023 roku. Na szczęście prace powoli zaczęły postępować. Z czego wynikał problem?

- Mieliśmy drobne problemy związane z brakiem materiałów niezbędnych do wykonania niektórych prac - w związku z trwająca wojną na Ukrainie łańcuch dostaw został mocno zakłócony i przyczynił się do opóźnień w realizacji inwestycji - mówi nam rzeczniczka warszawskiego Zarządu Zieleni pani Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

Jakie zmiany będzie można obserwować, kiedy Pole Mokotowskie zyska swój nowy kształt? Metamorfozę przejdzie oczko wodne w samym centrum parku. Dodatkowo przestrzeń wzbogaci się o większą ilość drzew, krzewów, bylin, pnączy i roślin cebulowych. Łąki i trawniki już zostały wysiane na powierzchni 3669 metrów kwadratowych.

Ważnym elementem projektu jest naturalny ogród biocenotyczny, który powstaje w centralnej części parku za Biblioteką Narodową. Dodatkowo można spodziewać się nowych stref wejściowych do parku. Na tyłach Politechniki Warszawskiej już teraz powstaje specjalna strefa dla osób jeżdżących na rolkach czy deskach.

Czytaj także: Podwyżka cen części biletów w Kolejach Mazowieckich

- Nadal trwa remont domków fińskich. Na terenie parku rozbudowujemy także sieć kanalizacyjną, wodociągową i elektryczną. Wykonaliśmy już część prac przy ul. Fińskiej oraz przy fontannie centralnej i placu zabaw od ul. Wawelskiej. Fontanna zyska nowy blask, kostka zostanie wymieniona na atrakcyjną kamienną posadzkę, zamontujemy punktowe wodotryski oraz nowe miejsca do siedzenia i odpoczynku. W związku z pracami teren wokół fontanny i plac zabaw pozostaną wygrodzone do końca września. Za utrudnienia przepraszamy - możemy przeczytać na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Aktualnie z pierwotnego projektu na zmodernizowanie Pola Mokotowskiego pozostało zaledwie około 20% przewidywanych pierwotnie zmian. M.in. z 447 zaplanowanych latarni pojawi się tylko 47. Mimo wszystko warto czekać na moment, w którym nasze oczy będą mogły cieszyć się nowym kształtem tego miejsca. 

Tramwajarze sparaliżowali Warszawę. Gigantyczne korki przez remonty i budowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE