Popracował 2 godziny i uciekł z narzędziami. Złodziej już w rękach policji

2022-09-02 11:58
Elektronarzędzia
Autor: pixabay.com Elektronarzędzia

Jego pierwszy dzień w pracy trwał tylko dwie godziny. Opuszczając teren budowy zabrał ze sobą elektronarzędzia oraz ubrania robocze. Mężczyzna szybko wpadł w ręce mundurowych.

Odchodząc z pracy ukradł elektronarzędzia

Policjanci z Bielan opisali zdarzenie, do którego doszło w połowie lipca. Chodzi o 26-letniego mężczyznę, który zatrudnił się na budowie. Zanim przystąpił do pracy, wraz z nowym szefem pojechał do sklepu, gdzie mieli kupić odpowiednie ubrania robocze. Obaj umówili się na podpisanie umowy pod koniec dnia. Do tego jednak nie doszło. 26-latek, w nowym stroju, wziął się do obowiązków. Po 2 godzinach stwierdził, że nie jest to dla niego odpowiednie miejsce zatrudnienia. Postanowił odejść nikogo o tym nie informując. Najwyraźniej uznał, że i tak należy mu się zapłata, gdyż opuszczając teren budowy zabrał ze sobą szlifierkę i wiertarkę.

Policjant zauważył podejrzanego... idąc do pracy

Właściciel firmy budowlanej wkrótce zorientował się, że został okradziony. Od razu powiadomił bielańską policję. Straty wycenił na kwotę prawie 1800 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z pobliskiego sklepu. Kamera zarejestrowała wizerunek sprawcy. Nie ulegało wątpliwości, że kradzieży dokonał były pracownik.

Kilka dni po zgłoszeniu, policjant z wydziału dochodzeniowo- śledczego prowadzący to postępowanie, idąc do pracy, zauważył 26-latka. Mężczyzna został zatrzymany chwilę później przez bielańskich kryminalnych.

Złodziejowi grozi 5 lat więzienia

Okazało się, że nie był to pierwszy występek 26-latka. Policja wszczynała jego poszukiwania aż 17 razy! Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi odzyskali też narzędzia, które sprawca sprzedał je w lombardzie.

Pytamy Warszawiaków o bezpieczeństwo w centrum miasta. Nocą jest bardzo niebezpiecznie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE