Pomysł na ferie. WOT zaprasza w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

2023-01-16 8:43
Ferie z WOT
Autor: fot. facebook.com/Terytorialsi

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ogłosiła kolejny nabór do służby w ramach projektu Ferie z WOT. To propozycja dla uczniów, studentów i nauczycieli z woj. mazowieckiego, którzy w szeregi brygady chcieliby wstąpić w czasie tegorocznych ferii zimowych.

Ferie z WOT

W ramach projektu w całej Polsce – w terminie ferii zimowych odpowiednim dla poszczególnych województw – odbywają się standardowe szkolenia podstawowe, tzw. szesnastki.

"Są to szkolenia wstępne, których celem jest wdrożenie ochotników do służby w wojsku. W praktyce szkolenie to obejmuje zakres podstawowych umiejętności taktycznych i strzeleckich, a wieńczy je uroczysta przysięga wojskowa" – poinformował oficer prasowy 6 MBOT kpt. Dominik Pijarski. Do 6 MBOT wstąpić mogą również rezerwiści, którzy przysięgę wojskową mają za sobą, a podczas ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego odświeżają nabytą dotychczas wiedzę.

Dla kandydatów z południowego Mazowsza szkolenie podstawowe i wyrównawcze odbędą się w terminach kolejno: 11-26 lutego i 18-26 lutego.

"Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem, osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć stosowny wniosek" – zauważył rzecznik. Według niego poprzednie edycje projektu zimowego Ferie z WOT oraz letniego Wakacje z WOT pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców.

"Statystyki potwierdzają, że służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób. Co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat" – podkreślił kpt. Pijarski.

Dodał, że 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej stale zwiększa swoją liczebność. Na 2023 rok, obok naboru zimowego, zaplanowane są jeszcze trzy wcielenia na szkolenia podstawowe i wyrównawcze w terminach 13-28 maja i 21-28 maja, w ramach akcji Wakacje z WOT 1-16 lipca i 9-16 lipca oraz 18 listopada-3 grudnia i 26 listopada-3 grudnia.

Przysięga żołnierzy WOT w Tarnowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE