Policja zatrzymała dręczyciela - kobiecie i jej dzieciom zgotował piekło!

2022-01-11 8:11
Zatrzymany w rękach policji
Autor: wola.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Policjanci z Woli zatrzymali 38-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką i jej dwójką dzieci w wieku 5 i 18 lat - powiedziała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Wszczynał awantury, wyzywał i groził śmiercią

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali kilka dni temu zgłoszenie w sprawie awantury domowej - przekazała kom. Marta Sulowska. "Z informacji wynikało, że mężczyzna miał pobić swoją partnerkę" - dodała. "Na miejscu funkcjonariusze zastali zdenerwowaną kobietę oraz jej dzieci w wieku 5 i 18 lat. Z wstępnych ustaleń wynika, że agresywny mężczyzna wyzywał kobietę i uderzył ją w twarz. Groził jej również pozbawieniem życia. Okazało się, że 38-latek stosował przemoc wobec jej dzieci, dziewczynce wykręcał ręce, natomiast chłopca uderzał po twarzy. Takie sytuacje powtarzały się i trwały od kilku miesięcy" - tłumaczyła. Wskazała, że w trakcie interwencji do mieszkania przyszedł 38-latek, który został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Po zatrzymaniu usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką i jej dziećmi.

124163 Odlotowy dom na Bielanach. Niesamowite iluminacje przy kamienicy w Warszawie

Co robić w przypadku przemocy domowej?

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany mu czyn może grozić do 5 lat więzienia. "Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy" - przypomniała komisarz Marta Sulowska.

"Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń 800 120 002 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia" - dodała policjantka.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE