Prace w parku Pole Mokotowskie są już na zaawansowanym etapie

i

Autor: materiały prasowe

Pole Mokotowskie na ostatniej prostej. Urzędnicy obiecują: "Będzie pięknie!"

2022-04-21 20:32

Zielone stawy, nowa altana, odmieniona fontanna i miejskie centrum reportażu. To tylko niektóre ze zmian, które czekają Pole Mokotowskie. W tej chwili właściwie w każdym zakątku tego parku trwają prace modernizacyjne.

Magda Bereda dba o planetę. Zbiera elektroodpady i segreguje śmieci.

Naturalna ostoja dla zieleni

Z Pola Mokotowskiego znika beton, który wypełniał tutejsze stawy. Z głównego stawu w parku usunięto 13 tys. m2 betonu. W ramach modernizacji Zarząd Zieleni utworzy w parku nowy, naturalny układ wodny ze strefami roślinności szuwarowej.

Trwają również prace na części tzw. Wielkiej Polany, czyli terenu po dawnej bazie MPO. Formowane są górki i niecki, które służyć będą za ogrody deszczowe, a także przygotowywany jest teren pod budowę drewnianego podestu meandrującego pośród zieleni. Docelowo powstanie tu ogród biocenotyczny.

- To będzie taki ogród roślinności, która będzie żyła własnym życiem. Będą postawione również tablice informacyjne, więc będzie to taka ścieżka edukacyjna i myślę, że całkiem przyjemne miejsce do spacerów! - mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzeczniczka prasowa stołecznego Zarządu Zieleni.

Trwa remont domków fińskich, w tym domu Ryszarda Kapuścińskiego, w którym docelowo powstanie nowe miejskie centrum reportażu.

- Znajdzie się tu miejsce idealne dla wszystkich fanów reportażu oraz fanów twórczości Ryszarda Kapuścińskiego - zaznacza rzeczniczka Zarządu Zieleni.

Nowe fontanny i nowe wejście

To nie koniec zmian w parku. W tej chwili właściwie na każdym odcinku tego miejsca prowadzone są jakieś prace. Tak jest chociażby przy fontannie centralnej przy Al. Armii Ludowej. Kostkę w tym miejscu zastąpi kamienna nawierzchnia. Z kolei w południowej części fontanny pojawi się nowa niecka z tryskaczami oraz nowe siedziska nawiązujące stylem do pozostałych mebli w parku. Do parku poprowadzi też nowe wejście ze strony Żwirki i Wigury. - Stworzymy dodatkową bramę. To miejsce zyska nową zieleń, powstanie też wiata, takie miejsce spotkań. Dostawione też zostaną stojaki na rowery - mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

Park modernizowany jest z myślą o ochronie istniejącej przyrody i dlatego na miejscu tworzone są strefy z wydzielonym ruchem kołowym i pieszym. Prace mają potrwać do końca tego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Kultowe polskie seriale z lat 90. Ile z nich pamiętasz? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Jak nazywał się lek, nad którym pracowali bohaterowie pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie"?
Quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE