Pokażą, czym oddychają mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Zaczęły się badania!

2021-01-14 11:43
Pokażą, czym oddychają mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Zaczęły się badania!
Autor: Pixabay

Chcą sprawdzić jakość powietrza w miejscowościach pod Warszawą. Polski Alarm Smogowy postawił pyłomierze w Otwocku i w Nowym Dworze Mazowieckim. Są plany na więcej. W dalszej części tekstu przeczytasz, gdzie staną pyłomierze, a także jaka jest jakość powietrza pod Warszawą.

Napadli go bandyci, a potem dostał jeszcze grzywnę

Badania powietrza w podwarszawskich miejscowościach

Pokażą, czym oddychają mieszkańcy warszawskich przedmieść! Badacze z Polskiego Alarmu Smogowego chcą sprawdzić, jak zanieczyszczone jest powietrze pod Warszawą. Dlatego w poniedziałek postawili pyłomierz w centrum Otwocka i Nowego Dworu Mazowieckiego. 

Warszawiacy często myślą, że wyprowadzając się na przedmieścia, odetchną z ulgą… a w rzeczywistości może być jeszcze gorzej:

- Zainstalujemy pyłomierz, taką stację pomiarową do sprawdzania jakości powietrza i będziemy badać jakość tego powietrza, a także porównywać jak się ma jakość powietrza w miejscowościach z obwarzanka warszawskiego do samej Warszawy - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego

Czytaj także: Artyści poszukiwani! Centrum Nauki Kopernik szuka najciekawszych projektów

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?

Warszawski Alarm Smogowy - badania powietrza pod Warszawą

Podobne badania przeprowadzono już w Krakowie. Tam wyniki wskazały jasno - w mieście jest lepiej niż na przedmieściach. Podobnie może być w Otwocku i innych podwarszawskich miejscowościach:

- Wstępne odczyty pokazują, że nasze przeczucia były słuszne. Chyba rzeczywiście jest tak, że jakość powietrza w miejscowościach obwarzanka warszawskiego, niestety, wydaje się być dużo gorsza niż jakość powietrza w centrum Warszawy w okresie zimowym - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego

Niedługo badania zostaną przeniesione do innych okolicznych miejscowości. Sprawdzone zostanie powietrze w tych miastach:

  • Brwinów
  • Jabłonna
  • Milanówek
  • Zielonka
  • Błonie
  • Sulejówek

Wyniki badań poznają okoliczni mieszkańcy i samorządy.

Czytaj także: Parking, na którym nikt nie chce parkować! Kierowcy wolą stawać na ulicy

ESKA XD #013
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE