Pojadą Vanem na Euro! Samochód już jest, teraz zbiórka na prowiant i remont auta [WIDEO]

2020-02-05 13:11
Jedziemy na Euro
Autor: SK

Pełni pasji, gotowi do działania choć doświadczeni przez los i trudne dzieciństwo. Chcą pojechać vanem na Euro 2020 i udać się w podróż życia. Teraz są bardzo blisko swojego celu i spełnienia marzeń. Samochód już jest, teraz pozostała zbiórka na prowiant i remont auta. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na ESKA.pl Warszawa już teraz!

To pasjonująca historia podopiecznych Fundacji "Z Ławki Rezerwowych". Na początku grudnia dzięki inicjatywie młodzieży wystartowała zbiórka pieniędzy na zakup vana, którym docelowo podopieczni chcieli wybrać się w podróż życia – by kibicować polskim piłkarzom, na Euro 2020.Po kilku tygodniach wytężonej pracy udało się – zebrano kilka tysięcy złotych, za które fundacja kupiła samochód.To Volkswagen Transporter, model T3. Samochód jest na chodzie i mimo astronomicznego przebiegu, bo na liczniku jest ponad 970 tysięcy kilometrów, pojazd działa i jest na chodzie. Wymaga jednak kapitalnego remontu i wielu godzin ciężkiej pracy.
- Zamierzamy wykonać renowacje, teraz zbieramy takie małe proste fundusze, na paliwo, na żywność. Żebyśmy mieli co w podróży jeść i pić. Potrzebujemy takich prostych rzeczy jak np. Lutownica, płaty materiału żeby wykończyć kanapy i fotele, przydadzą się prawie nowe opony i wszystko co pasuje do VW - mówi Ignacy, lat 16. Podopieczni piszą w opisie zbiórki: W czerwcu podczas piłkarskiego Euro 2020, gdzie zagra reprezentacja Polski - my też chcemy tam być. Pojedziemy naszym vanem do Bilbao na mecz naszych. To nasze marzenie i jesteśmy bardzo blisko.

Z ławki Rezerwowych - kim są podopieczni fundacji?

Podopieczni Fundacji "Z Ławki Rezerwowych" to chłopcy mający za sobą trudne dzieciństwo. Często wychowujący się w ciężkich warunkach albo w rodzinach po przejściach. Doświadczenia każdego z chłopców to łapiące za serce historie, ale nastolatkowie nie poddają się. Kształtują swoje charaktery i podnoszą się po porażkach. Dlatego ich determinacja i wola walki o siebie skłoniła nas do tego, by zorganizować zbiórkę i spełnić ich marzenia.

Jako fundacja chcemy nie tylko pomagać młodzieży wychodzić na życiową prostą, ale także próbujemy odciągnąć ich od pokus i zagrożeń codziennego młodzieńczego świata. Przez wspólną pracę i wspólne marzenia pokazujemy, że wysiłek i inwestowanie w samego siebie przynosi efekty i pozwala dojść w życiu do każdego celu. Chłopcy są zdeterminowani i na pewno nie odpuszczą.

Wystarczy niewiele. Marzenie jest na wyciągnięcie ręki, teraz trzeba je tylko spełnić - mówi Marcin Grzegrzółka, opiekun fundacji.


Akcję można wspomóc TUTAJ! Wcześniej akcję wsparł m.in Kamil Grosicki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE