Jak zachować się podczas burzy?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wiesz jak zachować się podczas burzy

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

2022-06-10 14:57

W Polsce rozpoczął się sezon burzowy. Coraz częściej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenia przed burzami i burzami z gradem. Czy na pewno wiesz, jak zachować się podczas burzy? Rozwiąż nasz quiz i koniecznie sprawdź poprawne odpowiedzi.

Czy burza jest niebezpieczna?

- Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne - informuje policja. Podczas burzy należy zachować szczególną ostrożność. Niebezpieczny może być sam deszcz, wyładowania elektryczne czy towarzyszące burzy silne podmuchy wiatru.

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy wiesz jak zachować się podczas burzy.

Widzisz burzę? Wyślij nam zdjęcie!

Jeśli jesteś świadkiem wyjątkowego zjawiska atmosferycznego, albo udało Ci się zrobić wyjątkowe zdjęcie lub wideo podtopionych miejsc czy powalonych drzew - wyślij je do nas na adres [email protected], a my chętnie podzielimy się nimi z innymi czytelnikami.

Ulewy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE